K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

001 FESTIWAL FILMÓW z AD (Foto   Dawid Olszewski   Radio ESKA Bydgoszcz) Uczniowie bydgoskiego Braille'a oraz zaproszeni goście przez 5 dni oglądali filmy z towarzyszeniem audiodeskrypcji. Festiwal filmowy był realizaowanyw ramach projektu "Swiat filmu w świecie słowa", finansowanego dzięki grantowi ENEA Akademia Talentów oraz współfinsowanego przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego ze środków PFRON. Seanse odbywały się w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Niewidomi i słabowidzący patrzą na świat na swój własny sposób, jednak chcą w pełni uczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym. Audiodeskrypcja jest kluczową techniką dostępu do przeżywania doświadczeń wizualnych przez widzów z dysfunkcją wzroku, która pozwala ocenić i komentować w sposób samodzielny poziom kontaktu z wydarzeniem kulturalnym (np. seansem kinowym, przedstawieniem teatralnym, wizytą w muzeum, imprezą sportową itd.).
Dziękujemy wszystkim osobom oraz instytucjom za wsparcie i życzliwość przy realizacji tak dużego przedsięwzięcia, jakim był bydgoski festiwal.

(JK)