K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

WYNIKI III OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ORAZ PRZEDSZKOLI
NA WYKONANIE DOTYKOWEJ STRONY TYTUŁOWEJ PT. „ZNANA KSIĄŻKA PEŁNA WARTOŚCI”
W RAMACH KAMPANII SPOŁECZNEJ
„JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE !” 2020

Organizatorzy Konkursu oraz Kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” pragną serdecznie podziękować za aktywny udział w konkursie plastycznym na wykonanie dotykowej strony tytułowej ulubionej książki. Otrzymaliśmy aż 228 prac plastycznych z 49 szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych z terenu całej Polski. Wybór 9 najlepszych prac oraz wyróżnień był trudną decyzją, której towarzyszyła gorąca dyskusja jury. Ostateczną listę laureatów wyłoniły za pomocą dotyku nasze uczennice Sandra i Vanessa. Przyznano nagrody w następujących kategoriach:

o Kategoria I - dzieci w wieku przedszkolnym

I miejsce: Antoni Purkstal- Ammer, lat 6, Przedszkole Samorządowe przy Zespole Szkół w Borównie
Tytuł : „Dziewczynka z zapałkami"

II miejsce: Oliwier Iciek , lat 5, Przedszkole Miejskie w Mroczy
Tytuł : „Kot w butach”

III miejsce: Andżelika Holk, Przedszkole Specjalne w Wejherowie
Tytuł : „Grzyby”

Wyróżnienie: Emilia Engler , lat 5 , Przedszkole przy Szkole Podstawowej nr 34 w Gdyni
Tytuł : „Kicia Kocia w kosmosie ”

o Kategoria II – uczniowie klas I-III

I miejsce: Natalia Luchowska, klasa III, Szkoła Podstawowa nr 6 w Skawinie
Tytuł: „Banda Czarnej Frotte ”

II miejsce: Witold Doliński, klasa I, Szkoła Podstawowa w Choceniu
Tytuł: „Plastusiowy pamiętnik”

III miejsce: Maja Szwed, klasa II, Zespół Szkół w Barcinie
Tytuł: „O rybaku złotej rybce”

Wyróżnienie: Jakub Szutowicz, klasa II, Szkoła Podstawowa w Trąbkach Wielkich
Tytuł: „Królowa śniegu”

o Kategoria III – uczniowie klas IV-VIII

I miejsce: Dominik Polus, klasa V, Szkoła Podstawowa nr 2 w Koluszkach
Tytuł: „ Tajemniczy ogród”

II miejsce: Mariusz Pindel, klasa IV, Szkoła Podstawowa nr 6 w Skawinie
Tytuł: „Opowieści z Narnii”

III miejsce: Amelia Chojnacka, Klasa V, Szkoła Podstawowa nr 2 w Koluszkach
Tytuł: „ Ania z Zielonego Wzgórza”

Wyróżnienie: Roksana Wawrzyniak, klasa IV, Szkoła Podstawowa nr 31 w Bydgoszczy
Tytuł: „Kot w butach”

Wszystkim Laureatom pragniemy bardzo serdecznie pogratulować. Niestety w tym roku ze względu na aktualną sytuację pandemiczną nie będzie możliwe zaproszenie Państwa do naszego Ośrodka na uroczyste rozdanie nagród. Wszystkie nagrody i dyplomy zostaną przesłane drogą pocztową na adresy placówek po dniu 4 grudnia 2020 roku.

Uczestnikom konkursu, rodzicom, nauczycielom i opiekunom składamy wyrazy wdzięczności za tak aktywny udział w dość trudnym dla nas wszystkich czasie. Dziękujemy w imieniu naszych uczniów za piękne, kreatywne strony tytułowe, które będą dla nas bezcennym wsparciem w poznawaniu świata książki przez dotyk.

 


 

"Certyfikaty Przyjaznych Osobom Niewidomym" 2020

Pragniemy serdecznie podziękować za udział w kolejnej edycji kampanii społecznej "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!" 2020, organizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski na rzecz integracji osób, u których występują problemy wzrokowe, ze środowiskiem ludzi widzących. W tym roku to było wyjątkowo trudne zadanie ze względu na sytuację epidemiczną w naszym kraju. Dziękujemy za cały trud, zaangażowanie i wszystkie działania w środowiskach lokalnych, a także za listy, życzenia i prace konkursowe. Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego nastąpi do końca listopada. Niestety nie możemy w tym roku zorganizować uroczystej gali, gdzie moglibyśmy wręczyć drobne upominki wyróżnionym uczestnikom kampanii.
Z ogromną przyjemnością przyznajemy ,,Certyfikaty Przyjaznych Osobom Niewidomym" 193 szkołom, przedszkolom i placówkom realizującym cele akcji. Dokumenty zostaną przesłane pocztą tradycyjną i obowiązują do końca listopada 2021 roku. Zachęcamy do uczestnictwa w przyszłorocznej edycji.
Organizatorzy Kampanii ,,Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!"

Poniżej zamieszczamy listę z podziałem na województwa.

SZKOŁY, PRZEDSZKOLA I PLACÓWKI, KTÓRE UZYSKAŁY CERTYFIKATY
,,PRZYJAZNYCH OSOBOM NIEWIDOMYM" NA ROK 2020/21

WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE

LP.

NR CERTYFIKATU

NAZWA 

1.

1

Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sicienku

 ul. Sportowa 2

86-014 Sicienko 

2.

4

Szkoła Podstawowa im. Anny i Alfreda Krzyckich w Słębowie

Słębowo 1

 88-400 Żnin

3.

5

Szkoła Podstawowa im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Czernikowie

ul. Szkolna 15

 87-640 Czernikowo

4.

6

Publiczna Szkoła Podstawowa w Byczynie

Byczyna47

88-210 Dobre

5.

10

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Toruniu

ul. Generała  J. Bema 66

87-100 TORUŃ 

6.

12

Szkoła Podstawowa im. gen. Tadeusza Kościuszki w Zieleniu 

Zieleń 56

87- 200 Wąbrzeźno

7.

15

Szkoła Podstawowa nr 9 z Oddziałami Przedszkolnymi w Inowrocławiu

ul. Chemiczna 9 

88-100 Inowrocław

8.

16

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka 

w Wielkim Rychnowie,

Wielkie Rychnowo 53

87-410 Kowalewo Pomorskie

9.

17

Branżowa Szkoła I Stopnia ,,Start" we Włocławku

Ul. Ogniowa 7a

87-800 Włocławek

10.

26

Przedszkole nr 61 Integracyjne im. Wandy Chotomskiej

ul. Kąkolowa 21

85-811 Bydgoszcz

11.

30

Zespół Placówek Oświatowych w Kościelcu

Kościelec 14

88-170 Pakość

12.

32

I Prywatne Liceum Ogólnokształcące 

ul. Jagiellońska 27

85-097  Bydgoszcz

13.

34

Szkoła Podstawowa Integracyjna im. Powstańców Wielkopolskich w Inowrocławiu

88-100 Inowrocław

 ul. J. Krzymińskiego 4

14.

35

Zespół Szkół  nr30 Specjalnych 

ul. Jesionowa 3a

85-149 Bydgoszcz

15.

39

Młodzieżowy Dom Kultury nr 4 w Bydgoszczy

ul. Dworcowa 82

85-010 Bydgoszcz

16.

40

Szkoła Podstawowa w Szonowie

 Szonowo 81

 86-320 Łasin

17.

43

Zespół Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego

ul. Włodzimierza Lubańskiego 15

87-702 Koneck

18.

46

Przedszkole w Ślesinie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie

ul. Kazińska 1 

89-121 Ślesin

19.

47

Zespół Szkół nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy,

ul. Skłodowskiej- Curie 4

 85-094 Bydgoszcz

20.

49

Zespół Szkół w Borównie

ul. Szkolna 13 86-022 Dobrcz

21.

51

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 we Włocławku

(Szkoła Podstawowa nr 20)

87-800 Włocławek

 ul. Gałczyńskiego 9

22.

55

Szkoła Podstawowa nr 13 Specjalna w Grudziądzu,

ul. Gen. Sikorskiego 42 

86-300 Grudziądz

23.

57

Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy

ul. Węgierska 11
85-858 Bydgoszcz

24.

63

Szkoła Podstawowa w Wydrznie 

Wydrzno 9

 86-320 Łasin

25.

65

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki

ul. Piaskowa 23

87-162 Lubicz Górny

26.

69

Szkoła Podstawowa w Janowie

Janowo 145 A 

87-335 Świedziebnia

27.

74

Szkoła Podstawowa w Mamliczu

Mamlicz 72

88-190 Barcin

28.

76

Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 6 Specjalna

ul. Grunwaldzka 41

85-239 Bydgoszcz

29.

78

Szkoła Podstawowa im. Karola Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich

ul. Powstańców Wielkopolskich 3

88- 180 Złotniki Kujawskie

30.

79

Zespół Szkół w Kowalu

ul. Piwna 20

 87 – 820 Kowal

31.

80

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki

w Terespolu Pomorskim

ul. Szkolna 10

86-105 Świecie

32.

85

Szkoła Podstawowa nr 65 im. Czesława Tańskiego z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi

ul. Tomasza Golloba 7

85-790 Bydgoszcz

33.

86

Zespół Szkół Handlowych 

ul. Gajowa 94

 85- 717 Bydgoszcz

34.

90

Szkoła Podstawowa im. płk. Floriana Laskowskiego w Grucie                    

Gruta 70

 86- 330 Mełno

35.

92

Szkoła Podstawowa nr 41 z Oddziałami Sportowymi im. R. Traugutta

ul. R. Traugutta 12  

85-112 Bydgoszcz

36.

97

Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy

Dział Badań Klinicznych

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 9

85-094 Bydgoszcz

37.

98

Zespół Szkół w Barcinie

ul . Artylerzystów 13  

88 – 190 Barcin

38.

101

Międzynarodowa Szkoła Podstawowa Sokrates 

ul. J.H. Dąbrowskiego 8

 85-158 Bydgoszcz 

39.

102

Sokrates Junior Oddział Przedszkolny przy Międzynarodowej Szkole Podstawowej Sokrates 

ul. J.H. Dąbrowskiego 8

 85-158 Bydgoszcz 

40.

103

Zespół Szkół  32 

ul. Krucza 5a

 85 – 308  Bydgoszcz

41.

107

XIII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy

ul. Gawędy 5 

85-792 Bydgoszcz

42.

108

Szkoła Podstawowa nr 32

ul. Bałtycka 59

 85-707 Bydgoszcz

43.

113

Przedszkole Miejskie w Mroczy

ul. Łąkowa 5

 89-115 Mrocza

44.

114

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2

Przedszkole nr 2

ul. Grabowa 4

85-601 Bydgoszcz

45.

118

Szkoła Podstawowa nr 14 im. gen. Władysława Sikorskiego w Bydgoszczy

ul. Żmudzka 12

85-028 Bydgoszcz

46.

119

Gminne Przedszkole nr 2 "BAJKA"

 ul. Bajkowa 1                                                                                                        

89-400 Sępólno Krajeńskie                                                                                   

47.

120

Zakład Karny w Bydgoszczy-Fordonie
85-790 Bydgoszcz

 ul. Rynek 8

48.

121

Szkoła Podstawowa im. Gustawa Zielińskiego w Skępem

Al. 1 Maja 89

 87-630 Skępe

49.

123

Szkoła Podstawowa im. majora Henryka Sucharskiego w Sadkach

 al. Adama Mickiewicza 1

89-110 Sadki

50.

124

Filialna Szkoła Podstawowa w Dębowie 

ul. Bohaterów 9

 89-110 Dębowo

51.

125

Przedszkole Gminne w Skibinie 

Skibin 53, 88-200 Radziejów

52.

127

Zespół Szkół dla Dorosłych

ul. Wiślana 27

85-773 Bydgoszcz

53.

130

Zespół Placówek Edukacyjno- Rewalidacyjnych

ul. Parkowa 25

86-300 Grudziądz

54.

131

Przedszkole nr 80 „Królestwo Maciusia”

 85-051 Bydgoszcz

 ul. Pomorska 80

55.

135

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu- Dobrzyniu

ul. Zamkowa 19

87-400 Golub- Dobrzyń

56.

138

Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

57.

141

Szkoła Podstawowa w Brzoziu

Brzozie 51B,  87-313 Brzozie

58.

142

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie

ul. Słowackiego 4

86-050 Solec Kujawski

59.

144

Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Świeciu

ul. Paderewskiego 5a

86 – 105 Świecie

60.

145

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radzikach Dużych

Radziki Duże 

87-337 Wąpielsk

61.

151

Przedszkole Niepubliczne  ,,Kacperkowy Światek"

ul. Wielorybia 18

85-435 Bydgoszcz

62.

153

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janusza Korczaka w Choceniu

ul. Sikorskiego 12

87-850 Choceń

63.

155

Szkoła Podstawowa Nr 31 w Bydgoszczy z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy

ul. Karłowicza 2

85-092 Bydgoszcz

64.

159

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Polskich Olimpijczyków w Kruszwicy

 ul. Kujawska 20

 88- 153 Kruszwica

65.

160

Zespół Szkół Samochodowych

 ul Powstańców Wielkopolskich 63

 85-090 Bydgoszcz

66.

163

Szkoła Podstawowa w Kotomierzu

ul. Koronowska 2

86-022 Dobrcz

67.

167

Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2

 ul. Leszczyńskiego 42

Bydgoszcz

68.

168

Collegium Catholicum Bydgostiense 

Zespół Szkół Katolickich Pomnik Jana Pawła II w Bydgoszczy

ul. Nowodworska 17

85-120 Bydgoszcz

69.

169

Szkoła Podstawowa nr 11 im. Pabla Nerudy

ul. Gagarina 36

 87-100 Toruń

70.

170

Szkoła Podstawowa nr 64

im. 650-lecia Bydgoszczy z Oddziałami Sportowymi

ul. Sardynkowa 7

85-435 Bydgoszcz

71.

185

Zespół Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu

ul. Solankowa 21 
88-100 Inowrocław

72.

189

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Słyszącej i Niesłyszącej im. Gen. Stanisława Maczka
ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

73.

192

Szkoła Podstawowa im. Leopolda  Juliana Kronenberga w Brzeziu

Brzezie 63 

87-880 Brześć Kujawski

 

WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE

LP.

NR CERTYFIKATU

NAZWA PLACÓWKI

1.

7

Publiczne Przedszkole w Kamieńsku

ul Mickiewicza 21

97-360 Kamieńsk

2.

18

Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Rudzie Bugaj- Oddział Przedszkolny

Ruda Bugaj 54

95-070 Aleksandrów Łódzki

3.

23

Szkoła Podstawowa w Kaszewie 

98-215 Goszczanów

4.

33

Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Curie-Skłodowskiej 

ul. Cegielniana 25

95-035 Ozorków

5.

54

Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 

ul. Szkolna 1

99-120 Piątek  

6.

61

Szkoła Podstawowa w Pukininie

Pukinin 39

96 -200 Rawa Mazowiecka

7.

73

Przedszkole nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałem Specjalnym

 ul. Sadowa 8    

 95-050 Konstantynów Łódzki 

8.

105

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Łasku

ul. Szkolna 1

98-100 Łask

9.

109

Szkoła Podstawowa nr 5

ul. 1Maja 63

 95 - 100 Zgierz

10.

111

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5

Szkoła Podstawowa nr 8

 ul. Stolarska 21/27

97-200 Tomaszów Mazowiecki 

11.

122

Szkoła Podstawowa nr 2 im. T. Kościuszki

z Oddziałami Integracyjnymi w Zelowie

ul. Kościuszki 40/42

97- 425 Zelów

12.

139

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Radomsku 

ul. Narutowicza 207

 97-500 Radomsko

13.

146

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej w Sieradzu
ul. Ks. Apolinarego Leśniewskiego 18

 98-200 Sieradz

14.

166

Publiczna Szkoła Podstawowa w Płoszowie

ul. Radomszczańska 41

97-500 Radomsko

15.

184

Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach

 ul. Łęczycka 17

99-340 Krośniewice

16.

188

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Koluszkach

ul. Kościuszki 16

95 – 040 Koluszki

 

WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

LP.

NR 

CERTYFIKATU

NAZWA PLACÓWKI

1.

42

Szkoła Podstawowa Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi 

im. Noblistów Polskich
ul. Witosa 4

 32 - 050 Skawina

 

WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE

LP.

NR 

CERTYFIKATU

NAZWA PLACÓWKI

1.

25

Szkoła Podstawowa nr 114 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jędrzeja Cierniaka w Warszawie

ul. Remiszewska 40

03-550 Warszawa

2.


41

Publiczne Przedszkole nr 3 „SKRZAT”

ul. Westerplatte 1/11

 05-091 Ząbki

3.

147

Szkoła Podstawowa nr 314 im. Przyjaciół Ziemi

ul. Porajów 3

03-188 Warszawa

4.

150

Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Starym Orzechowie 

Stare Orzechowo 45

05-180 Pomiechówek

 

WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE

LP.

NR

CERTYFIKATU

NAZWA PLACÓWKI

1.

173

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ludwika Nabielaka w Stobiernej

Stobierna 954    36-002 Jasionka

 WOJEWÓDZTWO POMORSKIE

 

LP.

NR

CERTYFIKATU

NAZWA PLACÓWKI

1.

9

Szkoła Podstawowa im. „ Żołnierzy Niezłomnych” w Pobłociu

Pobłocie ul. Szkolna 8

84-223 Linia

2.

11

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Borkowie

ul. Akacjowa 2

80-180 Gdańsk 

3.

13

Szkoła Podstawowa nr 69 im. gen. St. Sosabowskiego 

ul. Zielony Trójkąt 1

 80-869 Gdańsk

4.

14

Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Gardei

ul. Sportowa 1

82-520 Gardeja

5.

31

Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych w Gdańsku

ul. Jagiellońska 11 

80-371 Gdańsk

6.

36

Szkoła Podstawowa w Gminie Malbork

 ul Główna 5

 82-200 Malbork

7.

38

Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Słupsku

ul. Fabryczna 1

 76-200 Słupsk

8.

44

Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Partyzantów Gryfa Pomorskiego w Kiełpinie

ul. Szkolna 29

83-307 Kiełpino

9.

53

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Sztumie

ul. Sienkiewicza 54 

82-400 Sztum

10.

56

Zespół Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego w Słupsku

ul. Królowej Jadwigi 3

76-200 Słupsk

11.

58

Szkoła Podstawowa nr 19 im. Zasłużonych Ludzi Morza w Gdańsku
ul. Emilii Hoene 6
80-041 Gdańsk

12.

60

Przedszkole Specjalne w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie

ul. Sobieskiego 279

84-200 Wejherowo

13.

66

Szkoła Podstawowa w Jelonku

Jelonko 5 

83-340 Sierakowice 

14.

67

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Marynarza Polskiego w Damnicy

ul. Korczaka 1

 76-231 Damnica

15.

68

Pierwsze Przedszkole Integracyjne w Pucku

ul. Wejherowska 32a 

 84-100 Puck

16.

82

Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Suchym Dębie

ul. Sportowa 11

83-022 Suchy Dąb

17.

87

Zespół Szkół Specjalnych nr 5 w Sopocie

ul. K. Wielkiego 14

81-780 Sopot

18.

88

Szkoła Podstawowa im. Alojzego Stenzla w Strzelnie

ul. Szkolna 5

84-103 Strzelno

19.

91

Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 1 w Malborku

(Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Unicef oraz Przedszkole nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi) 

ul. Józefa Wybickiego 32

82-200 Malbork

20.

94

Zespół Kształcenia i Wychowania w Kulicach

ul. Szkolna 1

83-130 Kulice

21.

95

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1  

im. Janusza Korczaka w Wejherowie 

ul. Obrońców Wybrzeża 1

84-200 Wejherowo

22.

96

Szkoła Podstawowa FACTUM

ul. Wałowa 10 A

84-100 PUCK

23.

99

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie

ul. Gdańska 16

83 - 140 Gniew

24.

100

Szkoła Podstawowa nr 3 w Ustce

ul. Wróblewskiego 7

76-270 Ustka

25.

106

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Słupsku

ul. Lutosławskiego 23

76-200 Słupsk

26.

112

Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Aleksandra Majkowskiego w Rumi

ul. Sienkiewicza 30

84 -230 Rumia

27.

128

Akademia Dobrej Edukacji im. Macieja Płażyńskiego

ul. Kołobrzeska 75

80-396 Gdańsk

28.

137

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie

ul. Sambora 5 a

83-130 Pelplin

29.

140

Szkoła Podstawowa CET w Kowalach

ul. Gruszkowa 3

80-180 Kowale

30.

143

Szkoła Podstawowa im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich

ul. Sportowa 18

83-034 Trąbki Wielkie

31.

154

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Chojnicach

ul. Dworcowa 6

 89-620 Chojnice

32.

158

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mariusza Zaruskiego 

ul. Poli Gojawiczyńskiej 10

80-286 Gdańsk

33.

162

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Słupsku

 ul. Grottgera 10A

 76-200 Słupsk

34.

165

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Łęczycach

ul. Topolowa1

 84-218 Łęczyce

35.

171

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzebielinie Osiedlu

ul. Marii Curie - Skłodowskiej 1

84-220 Strzebielino Osiedle

36.

175

Szkoła Podstawowa im. Leopolda Staffa 

ul. Błękitna 17

76-200 Włynkówko

37.

187

Zespół Kształcenia w Łubianie 

ul. Szkolna 1

 83-407 Łubiana 

38.

191

Szkoła Podstawowa nr 34 z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Gdyni

ul. Cylkowskiego 5

81-465 Gdynia

 

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE

LP.

NR 

CERTYFIKATU

NAZWA PLACÓWKI

1.

83

aAcademy Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Katowicach

ul. Zielonogórska 1

40-710 Katowice 

 

WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO-MAZURSKIE 

LP.

NR 

CERTYFIKATU

NAZWA PLACÓWKI

1.

3

Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Jana Pawła II w Giżycku

ul. Gimnazjalna 1

11-500 Giżycko

2.

8

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

ul. Warszawska 17

14-105 Łukta

3.

19

Oddział Przedszkolny ze Szkoły Podstawowej w Zwiniarzu 

 Zwiniarz 4a

 13-324 Grodziczno

4.

22

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących im. M. Grzegorzewskiej 

ul. Marii Grzegorzewskiej 6

10-048 Olsztyn

5.

28

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Armii Krajowej w Elblągu

ul. Modlińska 39

 82-300 Elbląg

6.

29

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sępopolu

Aleja Wojska Polskiego 8

11-210 Sępopol

7.

37

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim

 Brzozie Lubawskie 43A

13-306 Kurzętnik

8.

48

Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Grubby w Sławkowie 

Sławkowo 20

13-200 Działdowo

9.

50

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ignacego Krasickiego w Elgnowie

Elgnowo 6

14-120 Dąbrówno

10.

52

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego w Giżycku

ul. Warszawska 39

11-500 Giżycko

11.

84

Szkoła Podstawowa nr 16 im. Józefa Wybickiego w Elblagu

ul. Sadowa 2

 82-300 Elbląg

12.

89

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Braniewie

ul. Moniuszki 22E

14-500 Braniewo

13.

104

Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3  im. Polskich Olimpijczyków w Elblągu                  

 ul. Agrykola 6

82-300 Elbląg 

14.

110

Niepubliczne Placówki Oświatowe Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością  Intelektualną w Elblągu 

ul. Szarych Szeregów 32

82-300 Elbląg

15.

115

Szkoła Podstawowa im. Flagi Polski w Kobułtach

Kobułty 80

 11-300 Biskupiec

16.

116

Miejskie Przedszkole Integracyjne ,,Smerfowa Kraina”

ul. Wierzbowa 2
11- 400 Kętrzyn

17.

117

Zespół Placówek Edukacyjnych w Olsztynie

ul. Turowskiego 1 

10-685 Olsztyn

18.

126

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Art School w Olsztynie

ul. Dolna 16 

10-699 Olsztyn

19.

133

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Piszu
ul. Lipowa 15

 12-200 Pisz

20

134

Zespół Szkół we Fromborku 

Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika

ul. Katedralna 9

14-530 Frombork

21.

152

Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Woszczelach

ul. Szkolna 4        

19-300 Ełk

22.

164

Szkoła Podstawowa nr 7 im. J. Korczaka w Giżycku

ul. Wodociągowa 8

11-500 Giżycko

23.

172

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Ostródzie

ul. Kościuszki 22

14-100 Ostróda

24.

174

Zespół Szkół w Bielicach

 Bielice 120

 13-330 Krotoszyny

25.

186

Szkoła Podstawowa w Galwieciach

 Galwiecie 18

 19-500 Gołdap

 

WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE

LP.

NR 

CERTYFIKATU

NAZWA PLACÓWKI

1.

2

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kościelcu

ul. Szkolna 9

62-604 Kościelec

2.

21

Przedszkole nr 15 „Pszczółka Maja”

ul. Chudoby 4 a

 62-200 Gniezno

3.

81

Szkoła Podstawowa nr 6 w Gnieźnie

ul. Żwirki i Wigury 22

62-200 Gniezno

4.

148

Szkoła Podstawowa im. prof. Zbigniewa Religi w Barczygłowie

ul. Grodziecka 55

Barczygłów

62-571 Stare Miasto

5.

149

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej

ul. Wojska Polskiego 13

62-400 Słupca

6.

161

Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi 

ul. Spokojna 3 

Jerzykowo

62-007 Biskupice

7.

176

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Cisewie

Cisew 55

 62 – 700 Turek

8.

177

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Słodkowie

Słodków 21

62 – 700 Turek

 

WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE 

LP.

NR 

CERTYFIKATU

NAZWA PLACÓWKI

1.

20

Szkoła Podstawowa im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Bolkowie

Bolkowo 10

 78-320 Połczyn-Zdrój

2.

24

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej

Stołeczna 9

74-510 Trzcińsko-Zdrój

3.

27

Szkoła Podstawowa w Drzewianach

Drzewiany 76

76- 020 Bobolice

4.

45

Szkoła Podstawowa nr 9 w Szczecinie im. kmdra ppor. Jana Grudzińskiego

 ul. Ks. Dąbrówki 10

 71-826 Szczecin

5.

59

Zespół Szkół Specjalnych przy Szpitalu Uzdrowiskowym ,,Słoneczko"

ul. Ks. Piotra Ściegiennego 2

78 -100 Kołobrzeg

6.

62

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego

 ul. Główna 72

74-230 Mielęcin

7.

64

Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Niemicy

Niemica 31

76-142 Malechowo

8.

70

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Małkocinie 

Małkocin 54

 73-110 Stargard

9.

71

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2 im. dra Czesława Piskorskiego                  

ul. Jagiellońska 65

70 – 382 Szczecin

10

72

Schronisko dla Nieletnich w Szczecinie
ul. Modra 11

71-220 Szczecin

11

75

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marynarzy Polskich w Kołobrzegu

 ul. ppor. Edmunda Łopuskiego 15

 78-100 Kołobrzeg 

12

77

Szkoła Podstawowa nr 44 im. ppor Emilii Gierczak

ul. Karpacka 29

71- 872 Szczecin

13

93

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Leonida Teligi 

ul. Lipowa 18 A

74-300 Myślibórz

14.

129

Przedszkole nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Choszcznie

ul. Niedziałkowskiego 9

73-200 Choszczno

15.

132

Szkoła Podstawowa nr 74 im. Stanisława Grońskiego

ul. Seledynowa 50

70-781 Szczecin

16.

136

Zespół Placówek Specjalnych w Sławoborzu

ul. Lepińska 3

78-314 Sławoborze

17.

156

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Noblistów Polskich 

ul. Iwaszkiewicza 70 

74-101 Gryfino  

18.

157

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie

ul. Spokojna 1

72-510 Wolin

19.

190

Zespół Szkół Nr 7 w Białym Borze

 ul. Brzeźnicka 10

 78-425 Biały Bór

20.

193

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zielinie

 ul. Witosa 48 

74- 505 Mieszkowice

 

UCZESTNICY Z INNYCH KRAJÓW

LP.

NR 

CERTYFIKATU

NAZWA PLACÓWKI

1.

178

Döşemealtı/Antalya, Turcja  Mustafa Ayşe Altun İlkokulu  

2.

179

Attendorn, Niemcy St.-Ursula-Realschule

3.

180

Gondomar, Portugalia Agrupamento de Escolas n.º 3 de Rio Tinto, Gondomar 

4.

181

Vila Viçosa, Portugalia Agrupamento de Escolas de Vila Viçosa 

5.

182

Gorjani , Chorwacja Osnovna škola Gorjani 

6.

183

Књажевац / Knjaževac, Serbia OŠ "Dimitrije Todorović Kaplar 

 


Szanowni Państwo!

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus serdecznie zapraszają w dniach 12.10.2020 - 16.10.2020 do udziału w kampanii społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski ,,JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY  ZOBACZ MNIE!” 2020 ,,ZOBACZ MNIE!"

Cele, które możemy wspólnie osiągnąć:

  • kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnościąwzrokową,
  • zwiększenie integracji osób które nie widzą, ze środowiskiem społecznym i poprawienie ich funkcjonowania w tym środowisku,
  • przygotowanie społeczeństwa do udzielania właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku, zauważenie ich problemów,
  • zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnością wzrokową,
  • włączenie w obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski jak najszerszej grupy  przedszkoli, szkół, placówek oświatowych, samorządów i innych organizacji z terenu całej Polski.


Zwracamy się do Państwa kolejny raz z prośbą o przyłączenie się do Kampanii ,,Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” poprzez przeprowadzenie w swojej placówce zajęć z dziećmi i młodzieżą (np. pogadanek, apelu, lekcji wychowawczych, prezentacji, itp.) na temat potrzeb i możliwości osób, które nie widzą i widzą słabo lub udział w wydarzeniach zaproponowanych przez organizatora. Program, list Adama do uczniów, regulamin i propozycje materiałów do wykorzystania na zajęciach z okazji MDBL są dostępne w załącznikach na stronie www.braille.bydgoszcz.pl
Załączniki

Potwierdzenie uczestnictwa w akcji sprawozdaniem (formularz sprawozdania w załącznikach) pozwoli Państwa placówce uzyskać certyfikat:

,,SZKOŁY PRZYJAZNEJ OSOBOM NIEWIDOMYM”

,,PLACÓWKI PRZYJAZNEJ OSOBOM NIEWIDOMYM”

,,PRZEDSZKOLA PRZYJAZNEGO OSOBOM NIEWIDOMYM”

Prosimy o przesyłanie sprawozdań do 31 października 2020 r. na adres e-mail: soswnr1(at)braille.bydgoszcz.pl

Lista szkół, placówek i przedszkoli, które nadeślą sprawozdania i otrzymają certyfikat zostanie zamieszczona na stronie internetowej naszego Ośrodka. Dokument w formie papierowej prześlemy za pośrednictwem Poczty Polskiej do końca listopada 2020.


Program MDBL 2020

PATRONAT HONOROWY nad kampanią objęli: Minister Edukacji Narodowej, Instytut Pamięci Narodowej, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Pomorski Kurator Oświaty, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Bydgoszczy, Poczta Polska S.A. 

Program MDBL ,,Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie! 2020

,,Zobacz mnie!"

12 - 16 października 2020

Zajęcia w szkołach 

Zajęcia edukacyjno-integracyjne w szkołach masowych na podstawie materiałów zamieszczonych na stronie K-P SOSW nr 1 w Bydgoszczy lub autorskich scenariuszy.  W celu uzyskania Certyfikatu „Szkoły Przyjaznej Osobom Niewidomym” sprawozdania z działań należy przesłać do 31.10. 2020 r. na adres mailowy soswnr1(at)braille.bydgoszcz.pl. Zasady uzyskania certyfikatu w załącznikach na stronie www.braille.bydgoszcz.pl w ,,Regulaminie kampanii społecznej Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!"

12 -18 października 2020 

Pisanie listu do uczniów K-P SOSW nr 1 w Bydgoszczy

,,Napisz list do uczniów" (więcej informacji w załącznikach pod koniec września), możliwość uzyskania pamiątkowej pieczątki w Urzędzie Pocztowym nr 1 w Bydgoszczy z nazwą kampanii ,,Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie" oraz z okazji Międzynarodowego Dnia Pisania Listów.

12 -18 października 2020 

Konkurs plastyczny pt. „Znana książka pełna wartości”.

Konkurs dla przedszkoli i szkół podstawowych na wykonanie dotykowej strony tytułowej książki– regulamin w załącznikach pod koniec września na stronie www.braille.bydgoszcz.pl  

październik 2020 

Wystawa ,,(NIE) WIDZĘ" 

Możliwość zwiedzania ekspozycji poświęconej uczniom K-P SOSW nr 1 w Bydgoszczy: 

w Urzędzie Pocztowym Bydgoszcz 1, ul. Jagiellońska 6

od 12 do 30 października 2020 roku,

w Galerii Handlowej Focus od 12 do 19 października 2020 roku.

wrzesień - październik  2020

Projekt na platformie e-Twinning

Działania prowadzone na platformie e-Twinning  

(Przyłącz się do zarejestrowanego projektu:

https://twinspace.etwinning.net/122481/home)

Rok szkolny 2020/2021 

Zajęcia edukacyjno-integracyjne w Kujawsko-PomorskimSpecjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 dla Dzieci  i Młodzieży Słabo Widzącej  i Niewidomej  im. L. Braille’a w Bydgoszczy  dla uczniów szkół masowych (zajęcia na świeżym powietrzu, w przestrzeni Miasteczka Bezpiecznego Bohatera)  - po wcześniejszym zgłoszeniu na adres mailowy: m.sarnacka(at)braille.bydgoszcz.pl

Uwaga! Uczestnicy muszą być zabezpieczeni w maseczki i rękawiczki jednorazowe. 

Wszystkie załączniki zostaną zamieszczone pod koniec września na naszej stronie internetowej


Międzynarodowy Dzień Białej Laski 2019

Szanowni Państwo!
Pragniemy serdecznie podziękować za udział w szóstej edycji kampanii społecznej "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!" organizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski na rzecz integracji osób, u których występują problemy wzrokowe, ze środowiskiem ludzi widzących. Państwa zaangażowanie pozwoliło przybliżyć społeczeństwu problem, umożliwiło zrozumienie sytuacji tych, którzy innymi zmysłami postrzegają świat, pomogło wielu ludziom pokonać bariery mentalne, zarówno własne, jak i otoczenia. Nasi uczniowie otrzymali mnóstwo ciepłych listów, za które serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także za prace konkursowe, które urozmaicą bazę tyflografik naszego Ośrodka, umożliwią dzieciom i młodzieży dotykowe poznawanie świata.
Nadesłane sprawozdania są dowodem wielkiego zaangażowania Państwa w realizację zadań związanych z kampanią społeczną "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie". Za Państwa pośrednictwem przekazujemy wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy w środowisku lokalnym wspierali akcję i brali udział w propagowaniu jej celów, przypominaniu, że osoby potrzebujące pomocy wciąż są w naszym otoczeniu. W tym roku mamy zaszczyt przyznać 205 szkołom, przedszkolom i placówkom z 12 województw z całej Polski ,,Certyfikaty Przyjaznych Osobom Niewidomym". Wykaz został zamieszczony poniżej z podziałem na województwa. Certyfikaty zostaną przesłane pocztą tradycyjną.
Jeszcze raz dziękujemy i liczymy na Państwa obecność w przyszłorocznej edycji. 

Z wyrazami szacunku
Organizatorzy Kampanii ,,Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!"


KAMPANIA SPOŁECZNA „JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE!” to cykl zajęć edukacyjno-informacyjnych, spotkań oraz imprez realizowanych przez uczniów i nauczycieli w przedszkolach, szkołach, placówkach w ramach Międzynarodowego Dnia Białej Laski. Podejmowane działania ukierunkowane są na upowszechnienie w środowisku lokalnym informacji dotyczących funkcjonowania osób z dysfunkcją wzroku.
Akcja rozpoczęła się w 2014 roku wysłaniem listu niewidomego chłopca do różnych typów szkół w województwie kujawsko-pomorskim. W odpowiedzi na prośbę zawartą w liście, w placówkach oświatowych rozpoczęły się działania, w których wzięło udział około 6 tys. osób w 2014 roku, około 7 tys. w 2015 roku, około 10 tys. w 2016 roku. W roku 2017 w kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” uczestniczyło ponad 26 tys. osób z całej Północnej Polski, zaś w 2018 roku ponad 31 tys., 164 placówki, szkoły i przedszkola z całej Polski i jedna ze szkół w Grecji.
W 2019 roku 205 szkół, placówek i przedszkoli z terenu 12 województw, ponad 37 tys. osób.
Pomysłodawczyniami kampanii i autorkami hasła „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” są dyrektor naszego ośrodka Małgorzata Szczepanek oraz tyflopedagodzy pracujący w ośrodku Zenona Góra i Dorota Triebwasser.

Główne cele przedsięwzięcia to przede wszystkim:
• kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnościami;
• zwiększenie integracji osób które nie widzą, ze środowiskiem społecznym i poprawienie ich funkcjonowania w tym środowisku;
• przygotowanie społeczeństwa do udzielania właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku, zauważenie ich problemów;
• zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnością wzrokową.
Przeprowadzenie działań w ramach kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” oraz potwierdzenie ich realizacji sprawozdaniem pozwala uzyskać certyfikat „Szkoła/Placówka/ Przedszkole Przyjazna/e Osobom Niewidomym”.
Kampania ma sprawić, by osoby z niepełnosprawnością wzrokową stały się ,,widoczne dla innych".


Archiwum RAR Listy Adama
Archiwum RAR Jak uzyskać Certyfikat
Archiwum RAR MDBL 2019
Archiwum RAR MDBL 2018

Archiwum RAR MDBL 2017
Archiwum RAR MDBL 2016
Archiwum RAR MDBL 2015
Archiwum RAR MDBL 2014