K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Spotkanie z historią, czyli nasi uczniowie w finale ogólnopolskiego konkursu „Nie jestem żadną bohaterką”. Irena Sendlerowa na tle historii II wojny światowej na ziemiach polskich (1939-1945)
29 listopada 2018 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Remigiusz Gajtkowski, Krystian Nowacki, Adam Słowik pod opieką historyka Macieja Basińskiego wzięła udział w finale konkursu „Nie jestem żadną bohaterką”.

Irena Sendlerowa na tle historii II wojny światowej na ziemiach polskich (1939-1945). Uczniowie pojechali do Łodzi, dokąd spośród 81 drużyn biorących udział w I etapie konkursu, zostało zaproszone tylko 18 zespołów - autorów najlepszych audycji i gazetek poświęconych tematyce konkursu. II etap konkursu miał formę turnieju, podczas którego uczestnicy rozwiązywali test oraz odpowiadali ustnie na pytania dotyczące Zagłady Żydów oraz dziejów okupacji niemieckiej i sowieckiej na ziemiach polskich. Organizatorem konkursu był Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi. Uczniowie mieli okazję spotkać się z najlepszymi drużynami z całego kraju oraz zwiedzić Muzeum Miasta Łodzi. Udział w finale takiego przedsięwzięcia to ogromny sukces i niezapomniana przygodna. Gratulacje dla reprezentacji naszej szkoły!


 Pamiątkowe zdjęcia z finału konkursu w Łodzi.
Fot. Przemysław Brzeziński. 


gazetka

  Fragment gazetki konkursowej przygotowanej przez naszych uczniów pod opieką historyka Macieja Basińskiego.