K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Podczas tegorocznych drzwi otwartych 26 kwietnia odbyły się w naszym ośrodku warsztaty teatralne, w których łącznie wzięło udział około 100 osób. Podczas trzech kolejnych spotkań aktorzy z Koła Miłośników Teatru wraz z opiekunami zachęcali odwiedzających do wspólnego odegrania legendy o smoku wawelskim, który tego dnia przyczaił się w jaskini u stóp zamku Króla Kraka nieopodal Braille’a ;)

Goście świetnie wywiązywali się ze swoich aktorskich zadań. Odgrywali różne role np. mieszczan, dworzan i rycerzy. Drżeli z obawy przed złym smokiem, oddawali hołd królowi, doradzali mu jak pokonać straszne zwierzę. A mieli mnóstwo ciekawych pomysłów. Najodważniejsi zakładali rycerskie zbroje i ruszali do walki wręcz. Smok jednak wciąż pozostawał niepokonany. Nie obyło się bez pomocy dzielnego Szewczyka Dratewki. To on ostatecznie rozprawił się z gadem. Król Krak ofiarował mu w nagrodę wielki worek złota i księżniczkę, którą chciała zostać każda obecna na sali dziewczynka. W końcu Dratewka to nie byle kto. No i ten worek złota… Na koniec, jak przystało na taką okazję. były oczywiście fanfary i Marsz Mendelsona., a także wspólne śpiewy i poczęstunek.
Jeśli i Ty miałbyś ochotę wpaść do nas, zapraszamy – drzwi są otwarte a smok pokonany. Czekamy na ciebie z kolejnymi propozycjami fajnego spędzania czasu w naszych kołach zainteresowań, które działają na terenie internatu.