K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Styczeń upłynął zawodnikom naszego klubu Olimpiad Specjalnych na startach w zawodach będących kwalifikacjami do Ogólnopolskich Igrzysk, które odbędą się w czerwcu bieżącego roku w Katowicach.

Najpierw, 27 stycznia 2018 roku brali udział w XIV Kujawsko-Pomorskim Turnieju Badmintona w Grudziądzu zorganizowanym przez klub "Trzynastka". Tam po długich rozgrywkach nasi reprezentanci zdobyli następujące trofea: Mikołaj Chyła srebrny medal, a Daniel Śledź i Marcin Lackner brązowy. W całych zawodach wzięło udział 60 sportowców z 5 klubów. Kolejnymi zawodami był VII Kujawsko-Pomorski Turniej Bocce. Odbył się 31 stycznia w Brodnicy, dokąd wraz z nami szkolnym busem udali się zawodnicy klubu "Tacy sami" z SOSW nr 3 w Bydgoszczy. Tym razem gospodarzami były "Sokoliki" goszczące 60 graczy z 10 klubów. Po całodniowych zmaganiach z kulami najlepsza z naszej ekipy okazała się Donata Olędzka, zajmując II miejsce w swojej grupie. Marcin Lackner znów zdobył brąz, z kolei Daniel Śledź, Kamila Pawłowska i Jakub Kołtun IV miejsce.
Zarówno jedne jak i drugie zawody przyniosły zawodnikom wiele satysfakcji, a kwalifikacje na Igrzyska po wszystkich eliminacjach osiągnęli: Kamila Pawłowska w bowlingu i Marcin Lackner w tenisie stołowym.
W Grudziądzu "Tygryskom Braille'a" towarzyszyły mgr Bogna Błaszczak - Szypura i mgr Beata Gałgańska, a na bocce dodatkowo mgr Bernadeta Krupecka - Benramdane.
Wszystkim gratulujemy sukcesów i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w Galerii i na Facebooku.
(BG)