K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Foto011Z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości nauczyciele historii zorganizowali w auli Ośrodka konkurs historyczny pt. „Niepodległa”. Przed rozpoczęciem zmagań finałowych nauczyciele przeprowadzili z młodzieżą krótką pogadankę nt. poszanowania symboli narodowych oraz drogi powrotu Rzeczpospolitej na mapę Europy. Tematyka konkursu stanowiła także wprowadzenie do przypadającego na przełomie grudnia i stycznia Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczestnicy zmierzyli się z testem, który wyłonił piątkę finalistów. W drugim etapie odpowiadali oni na pytania losowo przez siebie wybrane. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury pod przewodnictwem Pani Dyrektor Ośrodka Małgorzaty Szczepanek.
Zwycięzcą konkursu została Zofia Górska z kl. 6b, II miejsce zajęła Anna Mikołajczak z kl.1LO, III miejsce – Paweł Lange z kl. 6b SP, IV miejsce – Kacper Florek z kl. 2TL, a V miejsce – Remigiusz Jarosz z kl. 6b SP. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody i dyplomy.
Gratulacje dla Wszystkich Uczestników!!!
Do zobaczenia na następnym konkursie!!!
Maciej Basiński, Michał Frąszczak