K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Błąd
  • [SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /galeria/galeria_1/17/fordon_festiwal is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum brali udział w XV Fordońskim Festiwalu Piosenki „Śpiewać każdy może”. Konkurs oprócz podziału na typy szkół klasyfikował też uczestników na kategorie: soliści i zespoły.

W kategorii soliści w szkole podstawowej wystąpili:
- Agnieszka Skrzeszewska z klasy IV b w piosence pt.: „Zima, zima”
- Damian Ziółkowski z klasy V w piosence pt.: „Maszeruje wiosna”
W kategorii zespoły w szkole podstawowej wystąpił zespół „Krasnale” z klasy Ic/IIc i IId/IIIc w tanecznej inscenizacji piosenki pt.: „ Czekolada”.
Wśród Gimnazjalistów wystąpili soliści:
- Jakub Naczk z klasy Ic w piosence pt.: „Wiosna w błękitnej sukience”
- Patryk Fletka z klasy IIb/IIId w piosence pt.: „Środa, czwartek” z rep. zespołu „Video”.
- Paweł Sobierajski z kl. IIb/IIId w piosence pt.: „Jestem na tak” z rep. duetu Novator i Magda Femme.
Natomiast wśród kategorii: zespoły wystąpił zespół klasowy IIb/IIId w interpretacji tanecznej i wokalnej piosenki pt.: ”Wiosna, ach to ty”.
Najmłodsze dzieci mimo lekkiej tremy towarzyszącej tanecznej inscenizacji piosenki „Czekolada” dały z siebie wszystko, a po występie otrzymały gromkie brawa. Później z radością dopingowały pozostałych uczestników festiwalu.
Damian, z grupy uczniów klas IV/VI, pomimo wcześniejszych trudności z nauką tekstu piosenki, przy tak wspaniałej publiczności dał z siebie wszystko i zaśpiewał sam bez pomocy nauczyciela.
W przyszłości mamy zamiar brać udział w kolejnych edycjach tego konkursu.

{gallery rows=1 cols=3}/galeria/galeria_1/17/fordon_festiwal{/gallery}