K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Błąd
  • [SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /galeria/galeria_1/17/misterium is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Aktorzy z naszego Ośrodka grali w Misterium Męki Pańskiej, które już po raz 17 odbyło się w Fordonie.
Ubrani zgodnie z wymogami epoki, pozbawieni okularów, komórek, aparatów fotograficznych, udaliśmy się „do Jerozolimy”.

Wcieliliśmy się w mieszkańców miasteczka, którzy grzali się przy ognisku, przechadzali się po "uliczkach" Jerozolimy, rozmawiali z sąsiadami... Odgrywając swoje role nie spodziewaliśmy się, że będziemy musieli opowiedzieć się za lub przeciw Jezusowi. Ta scena sprzed domu Piłata, gdy mieliśmy krzyczeć "Ukrzyżuj Go", "Na śmierć z Nim", była najtrudniejszą. Potem także droga na Golgotę, podczas której co chwilę padały wyzwiska w stronę Jezusa...Nie chcieliśmy być tego częścią, więc szliśmy w milczeniu...to tylko niektóre z konkretnych doznań, których doświadczyliśmy.
Po zakończeniu Misterium mogliśmy z bliska obejrzeć miejsca w których przebywał Jezus, m.in krzyż na którym wisiał, pusty grób, wieczernik... Niesamowitym doświadczeniem było spotkanie z aktorem grającym Jezusa ...Kiedy podeszliśmy do Niego, Rafał zupełnie naturalnie wtulił się w Jego ramiona (Kasia podobnie), obejrzał twarz dłońmi a "Jezus" odpowiedział czułym gestem objęcia i pobłogosławił im...
Nie sposób opisać wrażeń. W przyszłym roku także gramy by doświadczyć kolejnych...
W Misterium Męki Pańskiej, które odbyło się 09.04.2017 w Fordonie, z naszego Ośrodka udział wzięli: czwórka uczniów (Kasia Świątek, Roksana Jakielska, Ania Szmelter i Rafał Bladowski) pod opieką p.Karoliny Jarzembskiej i p.Ani Myszko.

{gallery rows=2 cols=3}/galeria/galeria_1/17/misterium{/gallery}