K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Kręgle klasyczne

Karolina Rzepa, absolwentka naszego Ośrodka, zdobyła brązowy medal, zaś wychowanki Magdalena Rataj i Katarzyna Świątek (wszystkie reprezentowały KSN Łuczniczka Bydgoszcz) zajęły miejsca w ścisłym finale, w mistrzostwach Polski niewidomych i słabo widzących w kręglach klasycznych.

Tegoroczne mistrzostwa rozegrane zostały w dwóch etapach: najpierw odbył się turniej eliminacyjny z którego 10 czołowych zawodniczek i zawodników w każdej kategorii awansowało do finału. W nim najlepsza szóstka kwalifikowała się do ścisłego finału. Miejscem obu turniejów była kręgielnia w Tomaszowie Mazowieckim. W eliminacjach wystartowała siódemka reprezentantów KSN Łuczniczka z czego piątka zakwalifikowała się do finału. W kategorii B1 kobiet (niewidomi) awans wywalczyły: Karolina Rzepa (3 miejsce), Magdalena Rataj (9 miejsce) i Katarzyna Świątek (10 miejsce), w kategoria B1 mężczyzn – Sylwester Dołasiński (8 miejsce) i w kategoria B2 (słabo widzący) – Władysław Wakuliński (2 miejsce). Eliminacji nie udało się przebrnąć w kategorii B2 Mirosławie Malcherek i Magdalenie Chełmickiej.

W turnieju finałowym bardzo dobrze zaprezentowały się niewidome reprezentantki KSN Łuczniczka, a zarazem wychowanki i absolwentka „Louisa”, które w komplecie awansowały do ścisłego finału. Ostatecznie Karolina Rzepa (asystent Władysław Wakuliński) zajęła 3 miejsce i zdobyła brązowy medal - 846 pkt (427+419), choć po pierwszym dniu była czwarta za młodszą klubową koleżanką Magdaleną Rataj (asystent Kazimierz Fiut) – 814 pkt (438+376).Ostatecznie po decydujących grach zawodniczki zamieniły się miejscami. Na 6 pozycji uplasowała się Katarzyna Świątek (asystent Ewa Iwicka) – 347 pkt (w drugim dniu z powody choroby nie przystąpiła do gry).

Sylwester Dołasiński, podobnie jak w eliminacjach, zajął 8 pozycję – 374 pkt.. Słabiej w pierwszym dniu finałowego turnieju spisał się doświadczony Władysław Wakuliński i do ścisłego finału wszedł z 6 rezultatem. W nim uzyskał 2 wynik, lecz pozwoliło mu to na zajęcie w końcowej klasyfikacji z dorobkiem – 1223 pkt (577+646) 5 miejsca.

Rzepa, Rataj i Wakuliński zakwalifikowali się do kadry narodowej, czy jednak wystąpią w majowych mistrzostwach Europy w Apatin (Serbia) zadecyduje niebawem trener reprezentacji.

KF