K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Już wkrótce, 24 października o godzinie 14.30, w auli Ośrodka, Fundacja "Szafa Kultury" zaprezentuje baśnie afrykańskie z muzyką na żywo.

fot001Ludzie w Afryce od zarania dziejów uwielbiali opowieści - opowieści straszne, opowieści wesołe, opowieści - zagadki oraz takie, o których można długo dyskutować. W ich baśniach roi się od afrykańskich zwierząt, takich jak lew, słoń czy małpa, ale także od fantastycznych ptaków, gadających kwiatów, czy drzew rodzących czerwone fasolki. Są piękne księżniczki, sprytni bohaterowie, ale także ludożercy i czarownicy. W Afryce bowiem opowiada się historie po to, aby nie zasnąć, bo wtedy do ogniska mógłby się podkraść jakiś drapieżnik.
Od tarapatów uchronić może jednak głośny dźwięk bębna - i jego w naszym spotkaniu również nie zabraknie. Wesołe rytmy, pieśni w nieznanych językach, które po chwili śpiewają już wszyscy oraz rytmiczne zabawy zapewnią wszystkim wspaniałą rozrywkę przez całą godzinę. Wybierzcie się z nami w tę fascynującą wyprawę na tajemniczy Czarny Ląd. Zapraszamy!