w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

zdj001Rzepa i Świątek w finale, wpadka Rataj.
Reprezentantki KSN Łuczniczka Bydgoszcz, absolwentka naszego Ośrodka Karolina Rzepa i tegoroczna maturzystka Katarzyna Świątek zajęły dwie czołowe lokaty w kategorii B1 (niewidomi) w rozegranych we Wrocławiu eliminacjach mistrzostw Polski w bowlingu. Niemiłą niespodziankę sprawiła natomiast ubiegłoroczna mistrzyni kraju w tej kategorii Magdalena Rataj, która uplasowała się na 5 pozycji, a do finału kwalifikowały się cztery czołowe zawodniczki.

Karolcia Rzepa, wielokrotna mistrzyni kraju w bowlingu, obecnie intensywnie przygotowująca się do kolejnych startów w kolarskich tandemach, tym razem na szosie, znalazła chwilę wolnego czasu i wybrała się do Wrocławia pokazując, że nie zapomniała bowlingowego rzemiosła. W sześciu grach zaliczyła 708 pkt. (107+94+98+140+158+111) i odniosła zdecydowane zwycięstwo. Drugie miejsce z rezultatem 558 pkt. (108+90+98+92+100+70)przypadło Kasi Świątek, zaś trzecie Barbarze Szypule z Komar Piekary – 442 pkt. Rataj, która przed kilkunastu dniami zajęła 5 miejsce w finale mistrzostw kraju w kręglach klasycznych, powtórzyło tę lokatę, lecz to nie dało awansu do finału, gdyż ze względu na liczbę startujących zawodniczek kwalifikowały się jedynie cztery czołowe. Do Magda wykulała 436 pkt, a czwarta Irena Heniszz Moreny Iława wyprzedziła ją 4 punktami. Trenerem i asystentem niewidomych zawodniczek był Kazimierz Fiut, wychowawca internatu.
W kategorii B3 mężczyzn naszemu absolwentowi Przemysławowi Borkowskiemu, choć uzyskał rekord życiowy – 838 pkt (138+144+191+90+132),zabrakło do finałowej jedenastki 12 punktów. Z kolei Sebastian Damaszk był z dorobkiem 793 pkt. szesnasty.
Z pozostałych reprezentantów KSN Łuczniczka do finału, który w dniach 14-15 czerwca odbędzie się w Rzeszowie, zakwalifikowały się kolejne trzy zawodniczki. W kategorii B2 – trzecia była Jolanta Szapańska - 795 pkt, a piąta Mirosława Malcherek – 763 pkt, natomiast w B3 drugą pozycję zajęła Honorata Borawa – 861 pkt.