K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

1finale1kompr 1W ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego KULTURA DOSTĘPNA Zdrojowy Teatr Animacji zaprasza na projekt Posłuchaj Teatru, który obejmuje przygotowanie i nieodpłatną prezentację spektaklu z audiodeskrypcją. 

Spektakl dla dzieci „Tymoteusz Rymcimci” będzie prezentowany między innymi na wyjeździe 26.11.2015r. o godz.11.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille’a w Bydgodszczy.

Na godzinę przed spektaklem, w ramach projektu zostaną przeprowadzone zajęcia warsztatowe – lekcje teatralne dla dzieci. Skierowane są one do grupy dzieci z dysfunkcjami wzroku, a organizowane przed spektaklem w celu przybliżenia młodym odbiorcom scenografii i rekwizytów. Dzieci niewidzące będą mogły zapoznać się przez dotyk z postaciami i łatwiej wyobrazić sobie sytuacje dziejące się na scenie. Warsztaty poprowadzą aktorzy Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze, wcielający się w główne role w prezentowanym spektaklu. Prowadzący warsztaty przybliżą dzieciom tematykę związaną z teatrem, podstawowe określenia funkcjonujące na scenie oraz wprowadzą w tajniki magii teatru.
Zapraszamy uczniów

PROJEKT POSŁUCHAJ TEATRU ODBYWA SIĘ W RAMACH PROGRAMU KULTURA DOSTĘPNA, 
DOFINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO ORAZ URZĘDU MIASTA JELENIA GÓRA.

Załącznik

 teatr