im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Trzy medale: dwa złote i brązowy wywalczyły reprezentantki KSN Łuczniczka Bydgoszcz w bowlingowych mistrzostwach Polski niewidomych i słabo widzących.

Jeden ze złotych był udziałem naszej absolwentki Karoliny Rzepy, a brązowy wychowanki Katarzyny Świątek
Do Łodzi, gdzie rozegrane zostały eliminacje i finały mistrzostw kraju w bowlingu osób ze schorzeniem narządu wzroku udała się dziesiątka przedstawicieli KSN Łuczniczka, w tym piątka wychowanków i absolwentów naszego Ośrodka. Do decydującej rozgrywki awansowała trójka z Louisa. Zeszłoroczny prymat potwierdziła niewidoma Karolina Rzepa, która w kategorii B1 po raz trzeci w karierze sięgnęła po mistrzowski tytuł. Wygrała i to zdecydowanie w eliminacjach oraz finale uzyskując łącznie 1443 pkt (722+721). Wicemistrzyni, Grażyna Krysiak z Karolinki Chorzów „wykulała” 1078 pkt, zaś brązowa medalistka, wychowanka Luisa Katarzyna Świątek – 884 pkt (383+501). Na 5 pozycji zakończyła rywalizację kolejna uczennica „Braille’a Magdalena Rataj – 861 pkt (421+440). Rzepa była zdecydowaną faworytką mistrzostw i tę supremację potwierdziła. Z kolei dla Świątek był to pierwszy medal rangi mistrzostw kraju w karierze, a dla trenującej od 9 miesięcy Rataj, awans do finału i 5 miejsce w debiucie to duża, miła niespodzianka.
Na eliminacjach, lecz z rekordami życiowymi swój udział w mistrzostwach zakończyli: w kategorii B2 - 15. Magdalena Chełmicka (absolwentka) – 576 pkt oraz kategorii B3 - 18. wychowanek Przemysław Borkowski – 759 pkt. Trenerem i asystentem tej grupy jest Kazimierz Fiut, wychowawca internatu.
Drugą złotą medalistką z KSN Łuczniczka została Honorata Borawa w kategorii B3, sięgając po mistrzowski tytuł piąty raz w karierze zaliczając łącznie 1995 pkt (1002+993). W finale kategorii B2 rywalizowali z kolei Mirosława Malcherek i Arkadiusz Gęstwiński zajmując odpowiednio 5 i 11 miejsce. Malcherek zaliczyła 1544 pkt (755+789), zaś Gęstwiński – 1672 (829+843).
Za 1,5 miesiąca, również w Łodzi, (20-28 sierpnia) rozegrane zostaną mistrzostwa świata w singlach. Duże szanse występu w tej imprezie mają Rzepa, aktualna brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw w Seulu oraz Borawa. Obie zostały powołanie na konsultacje kadry, które odbyły się bezpośrednio po krajowym czempionacie i obecnie czekają na akceptację składu reprezentacji przez zarząd sekcji niepełnosprawnych PZKregl.