w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Kręgle, bowling
Nasza wychowanka Katarzyna Świątek zajęła 2 i 3 miejsce w międzynarodowym dwumeczu o Puchar Śląska. To duży sukces niewidomej uczennicy naszego Ośrodka, reprezentującej KSN Łuczniczka Bydgoszcz.

W międzynarodowym dwumeczu o Puchar Śląska reprezentanci KSN Łuczniczka w bowlingu odnieśli zwycięstwo w rywalizacji drużynowej kobiet, zaś w indywidualnej zanotowali trzy miejsca na podium. Z kolei w kręglach klasycznych dołożyli jedno 2 miejsce.
W turnieju bowlingowym rozegranym w Katowicach zwycięstwo odniosła w kategorii B1 nasza absolwentka Karolina Rzepa – 721 pkt, która wyprzedziła Barbarę Szypułę (Karolinka Chorzów) - 540 pkt oraz klubową koleżankę, wychowankę „Louisa” Katarzynę Świątek – 503 pkt. Na 5 pozycji uplasowała się trzecia z podopiecznych Kazimierza Fiut - Magdalena Rataj – 482 pkt. W kategorii B3 niespodziewaną porażkę zanotowała Honorata Borawa. Zawodniczka Łuczniczki, choć uzyskała bardzo dobry wynik – 1018 pkt., to musiała uznać wyższość Zofii Sarnackiej (Warmia i Mazury Olsztyn) – 1088 pkt. Z kolei w kategorii B2 na 4 pozycji uplasował się Arkadiusz Gęstwiński – 999 pkt, zaś Mirosława Malcherek zajęła 7 miejsce – 726 pkt. W punktacji drużynowej kobiet zdecydowane zwycięstwo odniosła ekipa Łuczniczki w składzie: Rzepa, Malcherek, Borawa wyprzedzając Warmię i Mazury oraz Karolinkę.
W turnieju w kręglach klasycznych udany występ ponownie zanotowała w kategorii B1 Katarzyna Świątek, która z wynikiem 449 pkt zajęła 2 miejsce za Mieczysławą Stępniewską (Omega Łódź) – 560 pkt. Na 4 pozycji ukończyła rywalizację Magdalena Rataj – 354 pkt, zaś w kategorii B2 Mirosława Malcherek była 6 z rezultatem 522 pkt.
Obecnie reprezentantów Łuczniczki, w tym absolwentki Louisa: Karolinę Rzepę i Magdalenę Chełmicką oraz wychowanków: Katarzynę Świątek, Magdalenę Rataj i Przemysława Borkowskiego czeka rywalizacja o medale mistrzostw Polski w bowlingu, które odbędą się w dniach 1-2 lipca w Łodzi.