K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Z dużą radością gościliśmy w tym roku szkolnym aktorów Fundacji „Szafa kultury”, którzy przygotowali dla naszych wychowanków baśnie polskie. Barwne opowieści związane z tradycjami naszego kraju, zaprezentowane w ludowych strojach, przybliżyły język i obyczaje poszczególnych regionów.

Występom towarzyszyła „muzyka na żywo” w wykonaniu artystów. Warsztaty po każdym spektaklu umożliwiły bezpośredni i spontaniczny kontakt publiczności z aktorami, co pozwalało na aktywne włączanie się w przedstawienia i wielozmysłowe poznanie kultury polskiej. Podczas trzech zorganizowanych przez nasze koło spotkań wychowankowie ośrodka mieli okazję obejrzeć „Baśnie warmińskie” (12.09), „Baśnie mazowieckie” (24.10) i „Baśnie śląskie” (14.11). Nasze Koło Miłośników Teatru liczy na kolejny powrót artystów do „Braille'a” w przyszłym roku szkolnym. Serdecznie zapraszamy!
(Z. G.)