K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Starając się zachęcić do uprawiania sportu jak największą liczbę uczniów, zaprosiliśmy do naszego Ośrodka Pana Leszka Szmaj z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Owińskach, by zapoznał nas z dźwiękowym tenisem stołowym, którego jest pomysłodawcą.

Gra jest stworzona z myślą o niewidomych, jednakże osoby słabo widzące też mogą grać. Potrzebny jest stół do tenisa stołowego (bez siatki), piłeczka do tenisa stołowego, dwa płotki lekkoatletyczne ustawione w odległości 15 cm przed krótszymi bokami stołu, dwie pary gogli z zaciemnionymi okularami. Gra ta polega na podawaniu piłeczki za pomocą rąk, w taki sposób, aby ta odbiła się minimum dwukrotnie na polu podającego i nie została złapana przez przeciwnika.

Nowa dyscyplina na tyle nam się spodobała, że z końcem października wybraliśmy się na V Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Dźwiękowym do Owińsk, by lepiej poznać zasady i uczyć się od najlepszych. Naszą ekipę stanowili: Roksana Pyszka, Aleksandra Tadych, Jagoda Follher, Adrianna Świderska, Donata Olędzka i Igor Sobierajski. W zawodach wzięły udział reprezentacje z 8 ośrodków. Tytuły mistrzowskie było można zdobyć w trzech kategoriach: indywidualnej, drużynowej i w deblu. Po dwóch dniach zmagań mistrzynią Polski została zawodniczka gospodarzy, a ekipa z Łodzi tym razem musiała uznać wyższość Owińsk.
Z naszą drużyną wybrały się mgr Bogna Błaszczak-Szypura i mgr Beata Gałgańska.
Mistrzostwom towarzyszyło mnóstwo emocji i sportowa rywalizacja, jak i liczne okazje do zacieśniania przyjaźni.
Gorącą atmosferę sportowych zmagań na zawodach oddają filmy i zdjęcia zamieszczone w Galerii i na Facebooku.
(BG)