K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Konkurs pt. „ Polska w kolorze biało-czerwonym ”
Z ogromną przyjemnością zawiadamiamy ,że Jakub Janczarski uczeń kl. II zdobył wyróżnienie w I Międzynarodowym konkursie pt. Polska w kolorze biało-czerwonym – 100 lecie odzyskania Niepodległości ”.
Konkurs odbył się pod patronatem Wicemarszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza.

Wpłynęło ponad 2300 prac z całego świata ! Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się w Gdańsku w dniu 14 czerwca – w tym dniu otwarta zostanie także wystawa z pracami konkursowymi laureatów. Można ją będzie zwiedzać w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. W lipcu br. wystawa wyruszy w podróż po Europie – na początek będzie można ją podziwiać w niemieckim mieście Uehlfeld.
Konkurs pt. „Książka dotykowa dla każdego ”
Chcielibyśmy poinformować ,iż wychowankowie Internatu Remigiusz Jarosz i Jakub Janczarski zdobyli nagrody w II ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Książka dotykowa dla każdego” organizowanym przez Gdańskie Publiczne Przedszkole „Trzynastka ” oraz Portal Kreatywna Pedagogika .
Remigiusz zdobył III miejsce w kategorii dzieci młodszych- praca pt. Zwierzęta leśne wykonana z opiekunem wychowawca Martą Twardzińską. A Jakub zdobył nagrodę specjalną przyznaną przez PZN Okręg Pomorski w kategorii- praca pt. Na łące wykonana z opiekunem wychowawcą Joanną Dąbrowską.
Uroczyste rozdanie nagród nastąpi 15 czerwca br w Miejskiej Bibliotece Manhattan w Gdańsku. Następnie książki dotykowe będą prezentowane w Europejskim Centrum Solidarności a ostatecznie przekazane do księgozbioru w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku.
Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych osiągnięć artystycznych :)