im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

zdj011Jedenastka naszych uczniów i absolwentów stanęła na podium w X – jubileuszowej rywalizacji o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy wioślarzy niepełnosprawnych oraz VIII zawodach o Puchar Dyrektora K-PSOSW nr 1 w wiosłowaniu na ergometrach. Zwycięstwa odnieśli Kacper Walczak i Daniel Bojarek w rywalizacji o Puchar Prezydenta oraz Danel Nowak w Pucharze Dyrektora.

Tradycyjnie rywalizacja wioślarzy niepełnosprawnych, dzięki przychylności Kujawsko
– Pomorskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, rozegrana została w ramach otwartych mistrzostw miasta Bydgoszczy. W hali Szkoły Podstawowej nr 31 przy ul. Karłowicza młodzież ze Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych z Krakowa, i Bydgoszczy oraz Szkół Specjalnych
z Warszawy (SP 244 i LO Helenów) po raz ósmy rywalizowała na dystansie 500 m o Puchary Dyrektora K-PSOSW nr 1, zaś wioślarze niepełnosprawni z Krakowa i Bydgoszczy po raz dziesiąty na 2000 m
o Puchary Prezydenta Miasta.
Uczniowie i absolwenci „Louisa” spisali się bardzo dobrze pięciokrotnie plasując się w czołowej trójce w biegach na dystansie 2000 m oraz sześciokrotnie w biegach na 500 m.
W X biegu o Puchar Prezydenta miasta Bydgoszczy w kategorii PR3 VI kobiet triumfowała Weronika Czaniecka (UKS NPS Salwator Kraków) – 8.49,2 wyprzedzając Katarzynę Kubasik (K-PSOSW nr 1/Lotto Bydgostia), zaś w tej samej kategorii u mężczyzn trzy czołowe lokaty zajęli uczniowie
K-PSOSW nr 1. Zwyciężył Kacper Walczak – 7.03,7 przed Cezarym Ossowskim – 7.44,4 i Dawidem Lizakiem – 8.06,0. W kategorii PR3 PD zwyciężyli Magdalena Maxelon – 9.14,4 i absolwent Ośrodka Daniel Bojarek 7.25,0, zaś w PR2 Daniel Welter (wszyscy Lotto- Bydgostia) – 8.28,2. Absolwentów i wioślarzy Lotto -Bydgostii przygotowywał trener Marian Drażdżewski. Puchary Prezydenta Miasta Bydgoszczy wręczali bydgoscy olimpijczycy Ryszard Kubiak i Jerzy Ulczyński oraz Bronisława Kufel – Włodek była reprezentantka kraju, obecnie prezes krakowskiego UKS NPS Salwator.
Puchar Dyrektora K-PSOSW nr 1 w gronie uczniów szkół ponadpodstawowych zajmując dwie czołowe lokaty zdobyli: Damian Nowak – 1.29,5 i Mateusz Banasiak – 1.33,2. Drugie miejsce zajęli też Aleksandra Hoffa (szkoła ponadpodstawowa) – 1.56,8, Łukasz Śmiech (szkoła podstawowa) – 1.58,2 oraz Amelia Markowska (szkoła podstawowa) 2.06,4, zaś trzecie Patrycja Doman (szkoła podstawowa) – 2.15,9. Ponadto na 5. miejscu uplasowała się debiutantka Sandra Chorąży (SPP) – 2.10,9, a w tej samej grupie wiekowej u chłopców 4. był Kamil Czupryniak – 1.40,7, 7. Wojciech Łangiewczyk – 1.54,0 i 9. Roland Świstek – 1.58,9.
Najlepsi zawodnicy otrzymali okazałe puchary, a wszyscy uczestnicy dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przed dyrekcję Ośrodka, które wręczył w im. dyrektor mgr Małgorzaty Szczepanek, jego kierownik mgr Leszek Krogulski. Zawodniczki i zawodników „Louisa” do rywalizacji przygotował, a także imprezę zorganizował Kazimierz Fiut, wychowawca internatu przy wsparciu wychowawców: Doroty Triebwasser, Katarzyny Trawczyńskiej, Beaty Mięsikowskiej, Małgorzaty Kubackiej, Macieja Stupczyńskiego, Michała Twardzińskiego oraz nauczycieli: Karoliny Kulpekszy