Wyszukiwarka

E-dziennik

zdj007

Magda Rataj w finale
Magdalena Rataj zajęła w eliminacjach mistrzostw Polski w kręglach klasycznych rozegranych w Tomaszowie Mazowieckim 6 miejsce i zakwalifikowała się do finałowego turnieju, który odbędzie się 12-13 kwietnia w Brzesku.

Magda, reprezentująca KSN Łuczniczka, w kategorii B1 zdobyła 406 pkt, choć w pierwszej grze zaliczyła zaledwie 56 pkt. W następnych było już znacznie lepiej, gdyż uzyskała kolejno 115, 116 i 119 pkt. Dzięki temu wyprzedziła swoje klubowe koleżanki Karolinę Rzepę (absolwentka Louisa) - 387 pkt (97-99-92-99) i Katarzynę Świątek (uczennica Ośrodka) - 384 pkt (63-116-103-102). Na 11 miejscu uplasowała się kolejna wychowanka naszego Ośrodka Katarzyna Olesińska - 260 pkt. U mężczyzn 8 miejsce zajął Sylwester Dołasiński - 347 pkt. Asystentami zawodników niewidomych byli Ewa Iwicka, Władysław Wakuliński i Kazimierz Fiut.

W kategorii B3 udanie zaprezentowała się Wiktoria Kurlenda, która poprawiła swój rekord życiowy w tomaszowskiej kręgielni uzyskując 552 pkt (156-141-121-134), co dało jej 12 miejsce. Do awansu do finału zabrakło jej 36 pkt.

W decydującym turnieju o medale z reprezentantów KSN Łuczniczka, poza Rataj, wystąpi jeszcze w kategorii B3 Władysław Wakuliński. Wielokrotny medalista mistrzostw kraju zajął w eliminacjach 7 miejsce z wynikiem 650 pkt (165-168-145-172).

Na zdjęciu: finaliści z KSN Łuczniczka: Magdalena Rataj i Władysław Wakuliński