K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

 Zdjęcie grupowe uczestników i finalistów konkursu w auli Ośrodka. W trzech rzędach ustawieni uczniowie z dyplomami, nauczyciele i wicedyrektorzy Ośrodka. W tle baner z hasłem konkursu POLSKA PIERWSZYCH PIASTÓW z okazji MILENIUM KORONACJI DWÓCH PIERWSZYCH KRÓLÓW POLSKI W GNIEŹNIE – Bydgoszcz, dnia 2 grudnia 2025Z okazji Millenium Koronacji dwóch pierwszych Królów Polski w Gnieźnie – Bolesława Chrobrego i jego syna Mieszka II Lamberta (1025 – 2025) nauczyciele historii i geografii zorganizowali konkurs pt. „POLSKA PIERWSZYCH PIASTÓW”.
Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczestnicy zmierzyli się z testem, który wyłonił piątkę finalistów. W drugim etapie odpowiadali na pytania zadawane przez moderatora w systemie „kto pierwszy, ten lepszy”. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury pod przewodnictwem Pani Dyrektor Ośrodka Małgorzaty Szczepanek.

W konkursie zwyciężyła Nikola Woźniak z kl. IV LO, II miejsce zajął Paweł Lange z kl. 8b SP, III miejsce – Adrian Gurzęda z kl. IV TL, IV miejsce – Zofia Górska z kl. 8b SP, V miejsce – Agata Mistrzak z kl. 5a SP. Uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i finalistom!!!
Do zobaczenia na następnym konkursie!!!
MB, MF