K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Foto015W środę, dnia 22.05.2024 r. nauczyciele z zespołu ds. edukacji historycznej i europejskiej zorganizowali Konkurs Wiedzy o Europie i Unii Europejskiej. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy uczniów naszego Ośrodka o historii integracji europejskiej, działalności instytucji unijnych oraz tradycji i kulturze państw członkowskich.

W związku z Rokiem Edukacji Ekonomicznej porządek konkursu uzupełniono o dodatkową konkurencję, która polegała na rozpoznawaniu walut poszczególnych krajów zrzeszonych. Warto dodać, że w roku 2024 obchodzimy 100-lecie wprowadzenia do obiegu polskiego złotego, który obok Euro, jest jedną z 8 oficjalnych walut UE.
W tym roku nowością była konkurencja geograficzna, rozgrywana przy mapie. Zawodnicy mieli za zadanie wskazać terytoria zamorskie państw unijnych. „Na deser” uczestnicy konkursu musieli rozpoznać potrawy kuchni różnych narodów europejskich.
W konkursie wzięło udział 9 drużyn reprezentujących klasy szkół ponadpodstawowych Ośrodka. Pierwsze miejsce zajęła drużyna kl. 2 LO, drugie miejsce przypadło zespołowi kl. 3LO+3TL, a trzecie miejsce wywalczyła drużyna kl. 4TL.
Gratulacje dla Wszystkich Uczestników!
Do zobaczenia na następnym konkursie!