K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Uczniowie niewidomi i słabo widzący z SOSW nr 1 uczestniczyli w happeningu „STOP CYBERPRZEMOCY - Razem w realu!", który kończył cykl zajęć poświęconych zachowaniu bezpieczeństwa w sieci.
Gry, zabawy i konkursy przygotowane przez uczniów XVIII LO i ZSZ nr 10 ukazywały alternatywne do Internetu możliwości spędzania czasu wolnego. Uczniowie rozwijali umiejętność wspólnego działania w realnym świecie, bezpośrednim kontakcie z drugim człowiekiem. Zaproponowano przyrządy i pomoce, które były możliwe do wykorzystania przez osoby majce problemy wzrokowe. Odbył się również konkurs plastyczny na plakat „NIE CYBERPRZEMOCY". Wykonane przez uczniów prace można zobaczyć na korytarzach Ośrodka.
Happening odbył się 6 marca 2012 roku i był podsumowaniem projektu grantowego „Będąc w sieci nie daj się złapać w sieć" - program działań związanych z bezpieczeństwem w Internecie. Konkurs grantowy zorganizowała Fundacja Dzieci Niczyje, a finansowany był ze środków THE VELUX FOUNDATIONS.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Projekt współfinansowany ze środków The Velux Foundations w ramach programu mikrograntów
„Bezpieczne dzieciństwo" Fundacji Dzieci Niczyje.

fdn

FDN nie ponosi odpowiedzialności za treść niniejszej publikacji

Podczas spotkania dla młodzieży z problemami wzrokowymi i ich opiekunów na temat: „Pozytywne i negatywne strony Internetu" okazało się, że dla większości z nich Internet odgrywa poważną rolę w życiu. Warsztaty połączone z dyskusją panelową pokazały, jak otwiera on i poszerza świat osób, które nie widzą.

Prezentacja przygotowana przez wychowanka Adriana Błaszczaka zainteresowała licznych uczestników (około stu osób), którzy w dalszej części wypowiadali się, w jaki sposób wykorzystują Internet i jak jest dla nich ważny. Tym, którzy sądzili, że środki multimedialne nie mają dla nich znaczenia, proste ćwiczenie polegające na chwilowym oddaniu komórki uświadomiło, że nie potrafią rozstać się z nią nawet na chwilę. Wszyscy zastanawiali się nad pozytywnymi i negatywnymi stronami Internetu. Te pierwsze przeważały, jednak uczestnicy podawali również przykłady problemów wynikających z jego możliwości.
Zdjęcia ze spotkania zamieszczono w galerii.