K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

REHA 2016

W dniach 1-2 grudnia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się XIV edycja międzynarodowej konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND (REHA) pod hasłem: „Wybitni niewidomi – ich wpływ na rozwój nowoczesnych społeczeństw”.

Tradycyjnie już, jak co roku, udział w konferencji wzięła młodzież z naszej placówki. Była to okazja do wymiany doświadczeń z osobami i instytucjami wspierającymi edukację i rozwój osób z dysfunkcjami wzroku.
W przeddzień wyjazdu do Warszawy dowiedzieliśmy się o wyróżnieniu jakie spotkało nasza placówkę. Nasz Ośrodek zajął II miejsca w konkursie IDOL 2016 w kategorii EDUKACJA.
Ogłoszenie wyników i wręczenie wyróżnień odbyło się dnia 1 grudnia 2016 w 1 dniu tego wydażenia.
Nasza młodzież uczestnicząca w konferencji z dużym zainteresowaniem przyglądała się produktom prezentowanym w ramach międzynarodowej wystawy tyflorehabilitacyjnej.
Dodatkową atrakcją towarzyszącą konferencji, były spotkania ze znanymi ludźmi. Uczestniczyliśmy w spotkaniu z:
• redaktorem sportowym TVP – Dariuszem Szpakowskim
• aktorką, piosenkarką i prawniczką – Joanną Jabłczyńską

Podczas drugiego dnia pobytu w Warszawie odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik.
Centrum Nauki Kopernik to nie jest muzeum. Nie ma tam gablot ani przewodników. To przestrzeń, która inspiruje do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Od nas samych zależy, ile z tego wyniesiemy i zapamiętamy.

(AW)