K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Dwa zwycięstwa indywidualne i drugie miejsca sztafet to dorobek naszych wioślarzy w rywalizacji na ergometrach w Krakowie.
IX ogólnopolskie mistrzostwa uczniów w wioślarstwie halowym rozegrane 26 listopada na przystani krakowskiego AZS AWF

zgromadziły na starcie 62 zawodników z siedmiu szkół. W tym gronie znaleźli się również reprezentanci naszego Ośrodka.
Ich rywalami byli przedstawiciele warszawskich szkół z Helenowa i Koźmińskiej, SOSW w Rabce Zdroju, Poskwitowa, Szkoły nr 20 w Krakowie oraz gospodarze UKS Salwator NPS. Rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Nasze wioślarki i wioślarze przygotowywani do zawodów przez wychowawcę internatu Kazimierza Fiut (w wyjeździe wspierali go Majka Czarnecka i Mariusz Gryss, również wychowawcy internatu) startowali w grupie najstarszej i walczyli o jak najwyższe lokaty indywidualnie oraz w sztafetach. W obu konkurencjach spisali się znakomicie plasując się na podium.
W rywalizacji indywidualnej w gronie ponadgimnazjalistek bezkonkurencyjna okazała się Anna Szmelter, która na dystansie 500 m uzyskała czas 1.50,5 i wyprzedziła dwie zawodniczki gospodarzy: Patrycję Kapłon – 1.57,0 oraz Ewę Obłąk – 2.05,4. Na 8 miejscu uplasowała się Paulina Barańska – 2.15.0, a na 11. Jagoda Follher – 2.30,,2.
Pewną wygraną zanotował też w grupie ponadgimnazjalistów Damian Baranowski. Jako jedyny dystans 500 m pokonał w czasie poniżej 1.30,0 (1.29,8). Drugie i trzecie miejsca zajęli reprezentanci UKS Salwator: Bartłomiej Niesyczyński – 1.31,8 i Tomasz Borawa – 1.33,7, zaś na czwartej pozycji uplasował się drugi z naszych wychowanków: Kacper Walczak – 1.34,5. Na 7 miejscu zakończył bieg Przemysław Borkowski – 1.36,9, na 12. Oskar Januszewski – 1.48,5, zaś na 14. Mikołaj Wierzchosławski – 1.51,8. Każdy z naszych reprezentantów ustanowił swój nowy rekord życiowy.
Gospodarze porażki w konkurencji indywidualnej zrekompensowali sobie w sztafetach odnosząc zwycięstwa zarówno w grupie ponadgimnazjalistek, jak
i ponadgimnazjalistów. Naszym sztafetom przypadły drugie miejsca. Męskiej, do zwycięskiej ekipy zabrakło zaledwie 2,7 sekundy, natomiast kobiecej znacznie więcej, gdyż ponad 14.
Odbył się też bieg pokazowy dwójek na 500 m z udziałem najlepszych wioślarzy niepełnosprawnych w naszym kraju wywodzących się z Krakowa i Bydgoszczy. Dwójka krakowska Robert Niesyczyński i Józef Ignaciak o 1.7 sekundy wyprzedziła bydgoską dwójkę Krzysztof Pikulski i Daniel Bojarek. Najlepszy czas 1.23,9 uzyskał Pikulski, zaś Bojarek – 1.31,4 .
Tradycyjnie gospodarze zawodów: Klan Włodków zadbał o godną oprawę imprezy. Były puchary medale i słodki poczęstunek. W sobotnie popołudnie zaprosili uczestników imprezy do Sukiennic, by w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku móc podziwiać obrazy ówczesnych malarzy.
Wszyscy umówili się na marcowy rewanż w Bydgoszczy, podczas cyklicznie organizowanych mistrzostw miasta oraz zawodów o Puchar Dyrektora SOSW nr 1 w wiosłowaniu na ergometrze.
Wyjazd na zawody nie byłby możliwy bez finansowego wsparcia ze strony dyrekcji naszego Ośrodka, za co młodzież wraz z wychowawcami serdecznie dziękuje.