K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Absolwenci naszego Ośrodka niewidoma Karolina Rzepa, brązowa medalistka mistrzostw świata w bowlingu i Łukasz Skąpski, trener złotej drużyny mistrzostw Europy w showdown wraz z Aleksandrą Tecław i Iwoną Podkościelną, złotymi medalistkami paraolimpiady w Rio de Janerio w tandemie, gościli 9 listopada w bydgoskim Ratuszu, a następnie wzięli udział w spotkaniu w Ośrodku.

W Ratuszu w imieniu prezydenta Rafała Bruskiego gości podejmowała zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz. Największe uznanie i brawa zebrały złote medalistki igrzysk paraolimpijskich w tandemie. Aleksandra Tecław – pilot osoby niewidomej, która od niedawna pracuje jako instruktor w sekcji kolarskiej MKS Emdek Bydgoszcz, która tak poprowadziła swoją partnerkę z Lublina Iwonę Podkościelną, że na bardzo trudnej i selektywnej trasie nie dały się wyprzedzić żadnemu duetowi.

Karolina Rzepa, reprezentująca KSN „Łuczniczka” Bydgoszcz, przygotowująca się do zawodów pod kierunkiem Kazimierza Fiut, sięgnęła w Łodzi po drugi w swojej krótkiej, bo 6-letniej karierze, brązowy medal mistrzostw świata w bowlingu. W otwartych mistrzostwach Japonii w Tokio wywalczyła zaś srebrny i brązowy krążek.
Z kolei Łukasz Skąpski, trener kadry, poprowadził polską drużynę do złotego medalu w mistrzostwach Europy. W spotkaniu uczestniczył również Krzysztof Badowski, dyrektor KSN Łuczniczka, a zarazem przewodniczący Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych.
Sportowcy oraz trenerzy zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi oraz dyplomami. Pani prezydent życzyła sportowcom niepełnosprawnym kolejnych sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej.
Po wizycie w Ratuszu medaliści udali się do Ośrodka, gdzie w auli spotkali się z naszą młodzieżą. Pokazali swoje trofea: medale paraolimpijskie, medale mistrzostw świata
i Japonii oraz Europy. Opowiadali o swojej drodze, nie zawsze łatwej, do sukcesu, opowiadali o rywalizacji na igrzyskach w Rio, mistrzostwach w Łodzi czy we Włoszech.
Zachęcali uczniów naszego Ośrodka do aktywnego sposobu życia.
- Każdy ma jakiś talent i powinien go rozwijać – podkreślali.
Na zakończenie spotkania przygotowanego przez Sportową Sekcję Internatu była okazja do pozyskania cennego autografu czy też wykonania pamiątkowego zdjęcia.

Link do foto relacji z obu spotkań