K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Baśnie polskie wg Oskara Kolberga

Fundacja "Szafa Kultury" serdecznie zaprasza na kolejny spektakl i warsztaty inspirowane kulturą ludową, tym razem będą to baśnie polskie.

"Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, w bardzo odległej krainie żył sobie..." Tak zaczynała się większość baśni, którymi babcie i mamy raczyły nas na dobranoc, kiedy byliśmy mali; tak zaczynają się opowieści, którymi teraz my bawimy naszych milusińskich. Ale jeśli chcecie, aby znowu ktoś Wam opowiedział baśniową historię, to Teatr Itakzagramy ma dla Was szczególną propozycję.
Spędźcie czas z pięknymi ludowymi baśniami polskimi, zebranymi na piśmie przez Oskara Kolberga, a przedstawionymi teraz przez 3 niezwykłe Bajarki. Znajdą się wśród nich motywy znane Wam być może z innych baśni, ale także zupełnie nowe, nieprzewidziane zwroty akcji, będzie kara, która zazwyczaj spotyka złoczyńców, wymierzona jednakże w zaskakujący sposób, będzie odrobina magii oraz spora dawka dobrego humoru, dla dzieci pouczający morał, dla dorosłych - dawka miłej niejednoznaczności. A do tego sporo interakcji oraz muzyki i przeróżnych dźwięków na żywo. Warto w tym uczestniczyć i przeżyć w ten sposób powrót do czasów dzieciństwa. A może i Wy zechcecie opowiedzieć nam jakąś baśń pochodzącą z polskiego folkloru? Podczas wieczoru baśni wszystko jest możliwe.
Baśnie opowiadać będą: Kachna od Gruszewskich, Dorotka od Jarząbków Rogaczykowa i Joaśka od Mazewskich.
Spotkanie odbędzie się w dniu 6 września 2016 roku, o godzinie 14.30, w auli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille'a w Bydgoszczy.
Projekt współfinansowany przez PFRON.