K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Bocce to pochodząca z Włoch gra przypominająca angielską grę w kule (lawn bowls). Do rozgrywania zawodów w ramach tej dyscypliny używane są kule w czerwonym i zielonym kolorze.

bocce

Rywalizujący ze sobą zawodnicy mogą startować w konkurencji singiel, debel lub w zespołach czteroosobowych. Bocce może być rozgrywane na różnych rodzajach nawierzchni, w zależności od możliwości organizatora zawodów (np. sztuczna trawa, specjalna wykładzina). Wszystkie wykorzystywane rodzaje nawierzchni nazywane są w tej dyscyplinie kortem. Głównym założeniem tej dyscypliny jest dążenie przez zawodników przeciwnych drużyn do potoczenia kuli tak, by znalazła się jak najbliżej tzw. palliny. Jest to biała kulka, którą wprowadza się do gry na początku meczu.
Wychodząc naprzeciw zapałowi naszych Tygrysków postanowiliśmy wziąć udział w zawodach organizowanych przez klub Olimpiad Specjalnych „Sokoliki” z Brodnicy. VI Kujawsko- Pomorski Turniej w Bocce Olimpiad Specjalnych odbył się w Zespole Szkół Specjalnych w Brodnicy i zgromadził we wtorek 7 czerwca 2016r. zawodników z wielu drużyn z regionu.
Nasi zawodnicy dobrze zaprezentowali się na turnieju i po emocjonującej grze osiągnęli:
Radek Zawadzki – złoty medal
Daniel Śledź - srebny medal
Kamila Pawłowska – srebrny medal
Julia Okoniewska- IV miejsce
Donata Olędzka i Karol Handke – V miejsce
Ponadto Radek zakwalifikował się na zawody ogólnopolskie w Bocce, które odbędą sie jesienią w Przemyślu.
Tym razem ekipie Tygrysków towarzyszyły panie: Bernadetta Krupecka-Benramdane i Beata Gałgańska.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy. Zdjęcia z zawodów do obejrzenia w Galerii.

(BG)