K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

Uczniowie naszego Ośrodka wraz z uczniami masowych szkół bydgoskich w ramach projektu Akademia Filmowa Multikina obejrzeli film pt. „Kraina Jutra”.

Projekcja poprzedzona została wykładem na temat wykorzystania robotów w przyszłości, ich roli w naszym życiu codziennym oraz rozwoju nauki i przemysłu. Zaprezentowano także współczesne roboty oraz bardzo popularne obecnie drony.

Film „Kraina Jutra” przeniósł widzów do futurystycznej krainy i pokazał, że jej kształt zależy w dużej mierze od nas samych, naszego postępowania oraz umiejętności rozwiązywania problemów, które uwzględniają dobro wspólne wszystkich ludzi.
W trakcie projekcji prowadzona była audiodeskrypcja przy użyciu zestawu audio guides, który pozwolił na opis słowny filmu dla osób niewidomych i nie zakłócał odbioru osobom widzącym.
W imieniu podopiecznych Stowarzyszenia Visus Supremus i uczniów Ośrodka składamy serdeczne podziękowania dla MULTIKINA BYDGOSZCZ za umożliwienie nieodpłatnego udziału w projekcji. Mamy nadzieję na nawiązanie stałej współpracy, dzięki której młode osoby z dysfunkcją wzroku będą mogły oglądać filmy jak ich pełnosprawni rówieśnicy.