K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

W dniach 25-29 kwietnia Ośrodek zaprezentował szeroki wachlarz propozycji szkoły i internatu. Cały tydzień osoby zainteresowane mogły obserwować to co dzieje sie w naszej placówce.

Każdy dzień przeznaczony był na prezentację innej ciekawej formy zajęć.
Poniedziałek 25.04 - to Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka „Najważniejszy jest początek”, a w internacie zabawy i gry dla najmłodszych.
Przyjechał w tym dniu kolorowy "Bajkowóz", który zachęcał do czytania książek. Odwiedziło nas i uczestniczyło we wspólnych zabawach Przedszkole Nr 16 z Bydgoszczy.
Wtorek 25.04. – Szkoła Podstawowa Nr 10 „Baw się, ucz się i rośnij razem z nami”, w internacie różnorodne gry i zabawy muzyczne.
Wspólny śpiew przy akompaniamencie gitary i akordeonu znanych piosenek dziecięcych i biesiadnych. Były też zabawy ruchowe do muzyki z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych. Na koniec wszyscy brali udział w karaoke znanych przebojów muzyki rozrywkowej.
Środa 26.04 -Gimnazjum Nr 43 „Dorośnijmy razem” i Koło Miłośników Teatru działające w internacie.
W tym dniu wyruszyliśmy w barwnym, teatralnym orszaku na ulice Bydgoszczy. Wychowankowie rozdawali przechodniom ulotki informacyjne. Zaciekawieni mieszkańcy życzliwie uśmiechali się do nas i wdawali się w zaskakujące dialogi z naszymi aktorami.
Ten dzień to czas teatru, w auli przygotowano ekspozycje strojów i eksponatów zebranych przez długie lata działalności internackiego koła teatralnego. Uczniowie odwiedzający aulę mogli zapoznać się z "garderobą aktorów, kostiumernią, perukarnią i pracownią akustyczną" koła. Chętni przebierali sie w kostiumy teatralne, uczestniczyli w teście wiedzy o teatrze, zagadkach dźwiękowych i kalamburach.
Czwartek 28.04 -XVIII Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Policealna „Wejdźmy razem w dorosłość” oraz Koło Taneczne działające w internacie.
Na ten dzień przygotowano wystawę strojów i osiągnięć koła tanecznego. Wyeksponowano zdobyte puchary, dyplomy oraz kroniki z wieloletniej działalności. Wychowankowie zaprezentowali układy taneczne w dziedzinie tańca nowoczesnego, latynoamerykańskiego oraz standardowego. Była też nauka podstawowych kroków- mini warsztaty taneczne dla wszystkich.
Piątek 29.04 -Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 10, Technikum Masażu „Mój zawód, moja przyszłość”, a internacie - dzień sportu.
Dzień przygotowany w różnych wersjach w zależności od pogody. Na boisku placówki propozycja zajęć sportowych na ergowiosłach, tandemach, turniej rzutów do kosza, a także mini siłownia na powietrzu i inne propozycje sportowe. Wspólne ćwiczenia na powietrzu do dobra i zdrowa zabawa.
Pozostałą działalność internatu zaprezentowano w kawiarence ośrodka, gdzie można było zobaczyć prezentację dotycząca działalności opiekuńczo-wychowawczej, puchary za osiągnięcia w różnych dziedzinach np. sportowych, turystycznych, artystycznych, kroniki i prace dzieci.
Serdecznie zapraszamy do naszej placówki, można się nie tylko uczyć, jest także ciekawie i wesoło, można atrakcyjnie spędzić czas po południu w internacie.
(Z.G.)