K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Absolwentka naszego Ośrodka niewidoma Karolina Rzepa srebrną, a absolwent słabo widzący Władysław Wakuliński, (oboje reprezentujący KSN Łuczniczka Bydgoszcz) brązowym medalistą mistrzostw Polski w kręglach klasycznych.

Finałowa rywalizacja w kręgielni w Gostyniu była poprzedzona turniejem eliminacyjnym w Tomaszowie Mazowieckim. Z 9 reprezentantów KSN Łuczniczka do decydującej rozgrywki zakwalifikowała się czwórka (trójka absolwentów i jedna wychowanka naszego Ośrodka): w kategorii B1 niewidome Magdalena Rataj i Karolina Rzepa, niewidomy Sylwester Dołasiński oraz w kategorii B2 słabo widzący Władysław Wakuliński. Ich asystentem był Kazimierz Fiut, wychowawca internatu. Nasza ekipa spisała się doskonale.
Wicemistrzowski tytuł przypadł Karolinie Rzepie.
- Ogromnie się cieszę bo to już mój trzeci medal w „klasyku” mimo, że lepiej się czuję w bowlingu. Do złota i brązu, które wywalczyłam w poprzednich latach, dołożyłam srebro, a zatem mam medale w każdym kolorze – zdradziła usatysfakcjonowana Karolina.
Rzepa w finałowych grach uzyskała 904 pkt. (453+451 pkt) i przegrała jedynie z Mieczysławą Stępniewską (Omega Łódź) – 965 (493+472). Dzięki temu najprawdopodobniej wystąpi w majowych mistrzostwach Europy w Chorwacji. Bardzo dobrze w tej kategorii spisała się też trenująca niespełna 7 miesięcy Magdalena Rataj. Uczennica I klasy LO w swoim debiucie nie tylko zakwalifikowała się do czołowej dziesiątki, lecz awansowała do ścisłego finału zaliczając 716 pkt (344+372) co dało jej wysokie 5 miejsce. Taką samą pozycję wywalczył również Sylwester Dołasiński – 775 pkt. (364+411), a mistrzem został Zdzisław Koziej (Hetman Lublin) – 1133 pkt. .
O medale mistrzostw Europy może też rywalizować wielokrotny medalista mistrzostw kraju, doświadczony Władek Wakuliński, który w Gostyniu po pierwszym dniu plasował się na 5 pozycji, by ostatecznie z dorobkiem 1261 pkt (631+630) sięgnąć po brązowy krążek. Do srebrnego medalu, który zdobył Mieczysław Sabaj z Podkarpacia Przemyśl zabrakło 34 punktów. Triumfował drugi z Mieczysławów - Kontrymowicz (Warmia i Mazury Olsztyn) – 1340 pkt.