K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Fot 001Ergometry
Nasz absolwent Krzysztof Pikulski, słabo widzący wioślarz LOTTO-Bydgostii, do tytułu mistrza kraju, mistrza Europy dołożył jeszcze jeden, ten najważniejszy, tytuł mistrza świata w wiosłowaniu na ergometrze.

W połowie stycznia Pikulski, absolwent naszego Ośrodka w węgierskim Gyor sięgnął po mistrzostwo Europy w kategorii LTA (nogi – ręce - tułów), później we Wrocławiu nie miał sobie równych w mistrzostwach kraju wśród wioślarzy ze schorzeniem narządu wzroku (złoty krążek przypadł w tych zawodach również innemu absolwentowi „Louisa” Danielowi Bojarkowi wśród zawodników ze schorzeniem narządu ruchu). W niedzielę w Bostonie (USA) Pikulski uzupełnił swoją kolekcję o złoty medal mistrzostw świata. Sięgnął zatem po przysłowiowego szlema.
Podopieczny trenera LOTTO-Bydgostii Tomasza Strychalskiego i Kazimierza Fiut, wychowawcy internatu, w rywalizacji na 1000 m uzyskał czas 3.00,8 i wyprzedził dwóch Słowaków: broniącego tytułu Milana Lackovica o 1,9 sekundy oraz o 27,8 sekundy Mariana Totha. W rywalizacji brało udział 9 zawodników. Wyjazd Krzysztofa do Stanów Zjednoczonych nie byłby możliwy bez wsparcia ze strony klubu.
W mistrzostwach wystąpiła też trójka reprezentantów kraju wywodząca się ze Startu Szczecin. Jolanta Majka i Michał Gadowski, którzy mają już kwalifikację do igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janerio w dwójce mieszanej w kategorii TA (ręce- tułów), startując indywidualnie również sięgnęli po mistrzowskie tytuły. Rywalizujący w kategorii AS (same ręce) mieszkający w Inowrocławiu Jarosław Kailing zdobył srebrny krążek. Opiekę nad zawodnikami podczas mistrzostw sprawował Tomasz Kaźmierczak, trener kadry.