K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

W dniach 23.06 -07.07.2017r. odbył się obóz sportowy zorganizowany przez Stowarzyszenie CROSS w Warszawie.
Uczestnikami byli wychowankowie z ośrodków dla niewidomych i niedowidzących z Wrocławia, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej oraz Bydgoszczy. Grupa bydgoska składała się z ..12-u wychowanków..... oraz opiekunów-instruktorów p Wiesława Bielińska-SYCH, Maria Czarnecka, Arkadiusz Nieradko.

Głównym celem obozu była praca nad kondycja fizyczną, wytrzymałością oraz zaznajomienie uczestników z jazda na rowerach z przewodnikiem czyli jazdą na tandemach, nauka i doskonalenie jazdy na nartorolkach, doskonalenie techniki nordic walking oraz nauka pływania.
Pierwszy tydzień obozu spędziliśmy w Lądku Zdroju. Zakwaterowanie w hotelu Mira Mar pozwoliło korzystać z bogatej bazy rekreacyjno sportowej : siłowni i basenu oraz górskich tras turystycznych gdzie uczestnicy pracowali nad kondycją i wytrzymałością. Kolejny tydzień pobytu odbył się w Polanicy Zdroju i był głównie poświęcony doskonaleniu techniki i wytrzymałości w nordic walking. Nasza młodzież z dużym zaangażowaniem brała udział w treningach pod kierunkiem wykwalifikowanych instruktorów i trenerów co przełożyło się na wyniki w zawodach Pucharu Polski w Nordic Walking Niewidomych i Niedowidzących, które odbyły się bezpośrednio po obozie czyli 7.07 -9.07 2017 r. w Polanicy Zdroju. Nasi wychowankowie ambitnie walczyli o jak najlepsze czasy i zajęli tam następujące miejsca.
1 miejsce-Wiktoria Kurlenda,
2 miejsce Mateusz Olendrzyński
4 Piotr Klimczak
Organizator obozu zadbał o dobrą organizację obozu ,dobre warunki lokalowe oraz ciekawą ofertę edukacyjno - kulturalną. Uczestnicy zwiedzili Twierdzę Kłodzką, kopalnię złota w Złotym Stoku a wieczorami rozgrywali mecze w "piłkarzyki". Nasi wychowankowie Oskar Ludwiczak, Paweł Franczek. doszli do finału i zajęli III miejsce w między ośrodkowych rozgrywkach. Grupa bydgoska wybrała się dodatkowo na wycieczkę do Pragi. Z przewodnikiem zwiedzała najważniejsze atrakcje turystyczne miasta : Hradczany, Starówkę, most Karola. Obóz należy uznać za udany zarówno ze względu na osiągnięcia sportowe naszych uczniów jak i względów poznawczych i wychowawczych.
WIESŁAWA BIELIŃSKA-SYCH
MARIA CZARNECKA
AKADIUSZ NIERADKO