K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Kamila Rahn i Kacper Walczak zajęli 2 miejsce w rywalizacji mikstów w ramach I ogólnopolskich zawodów na ergometrze o Puchar Dyrektorów Zespołu Szkół Specjalnych nr 95 i LO TPD im. S. Tułodzieckiego w Warszawie.

Po raz pierwszy na zawody do Helenowa w Warszawie, zaplanowane na 26-28 maja 2017 r. pod opieką mgr Majki Czarneckiej i mgr Kazimierza Fiut, wybrały się cztery miksty oraz dwójka absolwentów zgłoszonych do „Biegu mistrzów”. Gospodarze zadbali, abyśmy doskonale czuli się w ich obiektach, przygotowali też bogaty program kulturalny.
Najważniejsze były jednak sobotnie zawody na ergometrach. Nasz Ośrodek reprezentowały cztery miksty w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Wszystkie spisały się bardzo dobrze uzyskując na dystansie 500 m czasy lepsze od rekordów życiowych. W klasyfikacji generalnej triumfował duet SOSW Kraków - 3.27,6 (Patrycja Kapłon - 1.54,4, Tomasz Morawa -1.33,1) przed naszym mikstem – 3.33,2 (Kamila Rahn – 1.58,6, Kacper Walczak – 1.34,6). Na 4 miejscu z czasem 3.44,6 ukończył rywalizację mikst Magdalena Chełmicka – 2.09,2, Michał Pikulski – 1.35,4, na 6. – z wynikiem 3.59,6 Donata Olędzka – 2.10,6, Mikołaj Wierzchosławski – 1.49,0, a na 7 z łącznym czasem 4.00,9 Paulina Barańska – 2.19,9 i Oskar Januszewski – 1.41,0. W „Biegu mistrzów” na dystansie 2000 m zdecydowanie zwyciężył nasz absolwent reprezentujący LOTTO-Bydgostię Krzysztof Pikulski – 7.48,2 przed dwójką wioślarzy Salwatora Kraków Robertem Niesyczyńskim – 7.05,0 i Łukaszem Matyją – 7.20,5 (wszyscy schorzenie narządu wzroku) oraz drugim naszym absolwentem Danielem Bojarkiem – 7.32,4 (narząd ruchu).
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, a wszyscy medale i słodkie prezenty. Po obfitym obiedzie udaliśmy się pod opieką pani Grażyny i pana Janusza na wycieczkę po stolicy. Udaliśmy się do Pałacu Kultury na wystawę „Dali kontra Warhol”, a następnie zwiedziliśmy Stare Miasto. Zmęczeni, lecz bardzo usatysfakcjonowani wróciliśmy do miejsca zakwaterowania, gdzie czekał na nas jeszcze smaczny grill.
W niedzielę mieliśmy jeszcze okazję podziwiać uroki Łazienek Królewskich oraz wysłuchać koncertu chopinowskiego przy jego pomniku. Serdecznie podziękowaliśmy gospodarzom, dyrekcji, nauczycielom i wychowawcom za ich gościnność i zapewnienie dodatkowych atrakcji. Zapowiedzieliśmy się też na przyszły rok. Do Bydgoszczy wróciliśmy pełni wrażeń i satysfakcji z uzyskanych wyników. Nasz udział w tych zawodach nie byłby możliwy bez wsparcia finansowego ze strony Dyrekcji naszego Ośrodka, za co uczestnicy składają gorące podziękowania.