im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Bardzo udany występ zanotowali nasi specjaliści w wiosłowaniu „na sucho” podczas otwartych mistrzostw Bydgoszczy. Piątka z nich stanęła na podium w ramach VI zawodów o Puchar Dyrektora Kujawsko – Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 w Bydgoszczy w wiosłowaniu na ergometrach. Na podium stawali też nasi uczniowie i absolwenci w dziewiątej już rywalizacji o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

17 marca 2018 roku w hali Szkoły Podstawowej nr 31 na dystansie 500 m puchary Dyrektora K-PSOSW nr 1 z naszych uczniów zdobyli: w rywalizacji gimnazjalistów Paulina Gorol – 1 miejsce z czasem 2.05,6 i Wiktoria Kurlęda 3. z czasem 2.08,2; ponadgimnazjalistów Katarzyna Kubasik – 3.
z czasem 2.08 oraz bracia Damian i Daniel Nowakowie – 1 i 2 lokaty z czasami 1.29,5 i 1.30,9. Tuż za podium na 4 pozycji uplasował się Mateusz Banasiak – 1.33,9. Pozostałe lokaty naszych uczniów: 8. Dawid Lizak – 1.43,2, 11. Mikołaj Wierzchosławski – 1.46,8, 13. Cezary Ossowski – 1.54,0. 14. Łukasz Szuchowski - 1.56,2 oraz gimnazjalista - 7. Oskar Ludwiczak - 2.26,4.
W biegu niepełnosprawnych na dystansie 2000 m rozegranym pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy startujący w barwach LOTTO-Bydgostii nasi uczniowie i absolwenci również plasowali się na czołowych pozycjach. W kategorii PR3VI (schorzenie narządu wzroku) zwyciężył Krzysztof Pikulski – 6.48,1, zaś trzecia była z nowym rekordem życiowym Donata Olędzka – 8.54,5. W kategorii PR3PD (schorzenie narządu ruchu)zwyciężył Daniel Bojarek – 7.15,5, natomiast druga z „życiówką” ukończyła bieg Paulina Barańska – 9.41,6. Wygrała jej klubowa koleżanka Magdalena Maxelon – 9.13,3. Zwycięzcy odebrali puchary ufundowane przez Prezydenta Miasta, a wszyscy pamiątkowe medale i dyplomy, które wręczyli Łukasz Pawłowski, wicemistrz olimpijski
z czwórki bez sternika wagi lekkiej z Pekinu oraz Jerzy Ulczyński, olimpijczyk z Montrealu i Monachium.
Zawodniczki i zawodników do rywalizacji przygotował, a także imprezę, w której wystąpili reprezentanci z Ośrodków z Krakowa, Warszawy, Szczecina zorganizował Kazimierz Fiut, wychowawca internatu. Pomagali mu nauczyciele Mateusz Lewandowski i Szymon Wałęsa oraz wychowawca Mariusz Gryss i Ewa Frąszczak. Trenerem absolwentów jest Marian Drażdżewski z LOTTO-Bydgostii. Najlepsi zawodnicy otrzymali okazałe puchary, a wszyscy uczestnicy dyplomy
i nagrody rzeczowe ufundowane przez Dyrektora naszego Ośrodka, a wręczone przez Leszka Krogulskiego, kierownika Ośrodka. Wszyscy zapowiedzieli powrót do Bydgoszczy za rok, wcześniej zaś spotkają się jeszcze w Warszawie (maj)i Krakowie (listopad).