im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

zdj013Trzy nasze pary stanęły na podium w Warszawie w III mistrzostwach mikstów w wiosłowaniu na ergometrze wioślarskim, a najlepsze czasy na dystansie 500 m uzyskali Aleksandra Hoffa i Mateusz Banasiak.

Do stolicy naszego kraju udało się pięć mikstów z czego trzy stanęły na podium. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych triumfowali Joanna Jaruminowska z Mateuszem Banasiakiem przed duetami: Donata Olędzka - Cezary Ossowski, Katarzyna Kubasik - Krystian Nowacki i Monika Lewandowska – Dawid Lizak. W kategorii szkół gimnazjalnych i VII-VIII kl SP na piątej pozycji uplasował się mikst Aleksandra Hoffa – Mateusz Świekatowski. Najlepszy czas zawodów na dystansie 500 m uzyskali 14-letnia Aleksandra Hoffa – 1.51,8 oraz Mateusz Banasiak – 1.34,5.
Dwójka naszych uczniów zdecydowała się też na start na klasycznym dystansie 2000 m. Kasia Kubasik z czasem 9.36,0 zajęła drugie miejsce, zaś Czarek Ossowski z nowym rekordem życiowym 7.,46,6 był trzeci. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Wioślarki i wioślarzy do zawodów przygotował Kazimierz Fiut, którego w Warszawie wspierał Mariusz Gryss (obaj wychowawcy internatu).
Gospodarze: nauczyciele i wychowawcy z Januszem Włodkiem na czele oraz dyrekcje Szkoły Podstawowej nr 244 i LO TPD im. Tułodzieckiego przy ul. Hafciarskiej w Warszawie przygotowali i przeprowadzili imprezę wzorowo. Należy podkreślić, że zwycięzcami byli uczestnicy zawodów – w tym grupa wózkowiczów z Krakowa. Każdy otrzymał medal, upominki ufundowane przez sponsora, a najlepsi puchary. Była też wspaniała „Lekcja historii” albowiem zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego. Wieczorem, tradycyjnie spotkaliśmy się na grillu. Gorąco dziękujemy!