K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

Składamy serdeczne podziękowanie za udział w kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” w roku szkolnym 2017/2018.
Państwa zaangażowanie i  praca na rzecz edukacji dotyczącej funkcjonowania osób z dysfunkcją wzroku, pomoże nie tylko naszym uczniom, ale wszystkim ludziom z  problemami wzrokowymi aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym oraz kulturalnym w środowisku lokalnym.

Szczególne podziękowania kierujemy do nauczycieli, wychowawców, uczniów, tyflopedagogów, rodziców, pracowników PZN i innych osób zaangażowanych w realizację celów przedsięwzięcia. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszystkie działania, za przesłane do nas sprawozdania, listy, zdjęcia, życzenia i inne materiały, które powstały w ramach kampanii.
Na podstawie nadesłanych sprawozdań możemy określić skalę tegorocznej akcji. Uczestniczyło w niej ponad 23000 osób z terenu pięciu województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i  kujawsko-pomorskiego.
Poniżej zamieszczamy listę przedszkoli, szkół i placówek, którym przyznano Certyfikat „SZKOŁY/PLACÓWKI PRZYJAZNEJ OSOBOM NIEWIDOMYM”. Dokument zostanie do Państwa przesłany pocztą do 30 listopada 2017 roku i ważny będzie do  30  listopada 2018 roku. Logo certyfikatu dla szkół zostanie przesłane drogą elektroniczną i będzie mogło zostać umieszczone na Państwa stronach internetowych.
Przedstawiciele szkół, w których odbyło się najwięcej działań w ramach MDBL, zostaną zaproszeni na uroczyste wręczenie Certyfikatów do Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w  Bydgoszczy.

 

Lp.

Przyznane certyfikaty

1.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ignacego Krasickiego z Oddziałami Gimnazjalnymi

w Malborku, woj. pomorskie

2.

Szkoła Podstawowa  im. Stefana Żeromskiego

w Drawnie, woj. zachodniopomorskie

3.

Szkoła Podstawowa nr 12 im. Michała Kajki

w Elblągu, woj. warmińsko-mazurskie

4.

Szkoła Podstawowa

w Rydzewie, woj. warmińsko-mazurskie

5.

Zespół Szkół Kreowania Wizerunku

w Gdańsku, woj. pomorskie

6.

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika

w Koszalinie, woj. zachodniopomorskie

7.

Szkoła Podstawowa im. ppor. Piotra Wysockiego w Świedziebni

Szkoła Filialna w Zasadach, woj. kujawsko-pomorskie

8.

Zespół Szkół

w Koronowie, woj. kujawsko-pomorskie

9.

Szkoła Podstawowa

w Słębowie, woj. kujawsko-pomorskie

10.

Gimnazjum nr 5

w Elblągu, woj. warmińsko-mazurskie

11.

Ośrodek Rehabilitacyjno‑Edukacyjno Wychowawczy przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło

w Elblągu, woj. warmińsko-mazurskie

12.

Przedszkole nr 43 „U Krecika Szybownika’"

w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

13.

Szkoła Podstawowa Nr 4 im. por. Zbigniewa Kruszelnickiego ps. "Wilk"

w Grudziądzu, woj. kujawsko-pomorskie

14.

Zespół Szkół Budowlanych

w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

15.

Szkoła Podstawowa nr 4

w Kołobrzegu, woj. zachodniopomorskie

16.

Szkoła Podstawowa im. por. Wacława Tarnowskiego

w Wudzynie, woj. kujawsko-pomorskie

17.

Przedszkole Nr 61 Integracyjne im. Wandy Chotomskiej

w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

18.

Szkoła Podstawowa Integracyjna im. Powstańców Wielkopolskich

w Inowrocławiu, woj. kujawsko-pomorskie

19.

Zespół Szkolno – Przedszkolny, Przedszkole

w Ślesinie, woj. kujawsko-pomorskie

20.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2  im. Hipolita Roszczynialskiego

w Rumi, woj. pomorskie

21.

Szkoła Podstawowa im. Gustawa Zielińskiego

w Markowicach, woj. kujawsko-pomorskie

22.

Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych im. F. Chopina

w Żychlinie, woj. wielkopolskie

23.

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Zespole Szkół

we Fromborku, woj. warmińsko-mazurskie

24.

Zespół Szkół Samochodowych

w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

25.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Brzechwy

w Pyrzycach, woj. zachodniopomorskie

26.

Zespół Szkół

w Borównie, woj. kujawsko-pomorskie

27.

Szkoła Podstawowa

w Janikowie, woj. kujawsko-pomorskie

28.

Zespół Szkolno – Przedszkolny

w Ślesinie, woj. wielkopolskie

29.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marynarzy Polskich

w Kołobrzegu, woj. zachodniopomorskie

30.

Szkoła Podstawowa Nr 32 im. Jana Brzechwy

w Olsztynie, woj. warmińsko- mazurskie 

31.

Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II

w Kołobrzegu, woj. zachodniopomorskie

32.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. O. Flawiana Słomińskiego

w Borzechowie, woj. pomorskie

33.

Młodzieżowy Dom Kultury nr 4

w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

34.

Szkoła Podstawowa

w Mechowie, woj. zachodniopomorskie

35.

Zespół Szkół Uzdrowiskowych nr 1

w Ciechocinku, woj. kujawsko-pomorskie

36.

Zespół Szkół nr 21

w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

37.

Zespół Szkolno – Przedszkolny

w Sępopolu, woj. warmińsko-mazurskie

38.

Szkoła Podstawowa nr 67 z oddziałami sportowymi im. A. Szwalbego

w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

39.

Szkoła Podstawowa

w Nakomiadach, woj. warmińsko-mazurskie

40.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 (Szkoła Podstawowa nr 20)

we Włocławku, woj. kujawsko-pomorskie

41.

Szkoła Podstawowa im. Księdza Jana Twardowskiego

w Barłominie, woj. pomorskie

42.

Szkoła Podstawowa nr 12

w Gdańsku, woj. pomorskie

43.

Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Dwujęzycznymi

w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

44.

Gminne Przedszkole „Dębowa Chatka”

w Tychowie, woj. zachodniopomorskie

45.

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2

im. dra Czesława Piskorskiego

w Szczecinie, woj. zachodniopomorskie

46.

Zespół Szkół Publiczna Szkoła Podstawowa

im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Konecku, woj. kujawsko-pomorskie

47.

Szkoła Podstawowa Nr 21

w Szczecinie, woj. zachodniopomorskie

48.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej

w Słupcy, woj. wielkopolskie

49.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Woźnieckiego

w Jeziorach Wielkich, woj. kujawsko-pomorskie

50.

Zespół Szkół Nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej

w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

51.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Bohaterskiej Załogi ORP „Orzeł”

w Wejherowie, woj. pomorskie

52.

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Węzinie, woj. warmińsko-mazurskie

53.

Szkoła Podstawowa

w Wiśniewie, woj. kujawsko-pomorskie

54.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

w Korytowie, woj. zachodniopomorskie

55.

Szkoła Podstawowa nr 2  im. Bolesława Kaczyńskiego

z Oddziałami Przedszkolnymi

w Policach, woj. zachodniopomorskie

56.

Szkoła Podstawowa nr 58 im. Ireny Sendlerowej

w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

57.

I Prywatne Gimnazjum

w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

58.

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Józefa Wybickiego

w Bartoszycach, woj. warmińsko-mazurskie

59.

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Dąbrówce, woj. pomorskie

60.

Zespół Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych

w Grudziądzu, woj. kujawsko-pomorskie

61.

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi

w Szczecinie, woj. zachodniopomorskie

62.

Szkoła Podstawowa nr 16 im. Józefa Wybickiego

w Elblągu, woj. warmińsko-mazurskie

63.

Zespół Szkół im. Marka Kotańskiego

w Inowrocławiu, woj. kujawsko-pomorskie

64.

Zespół Szkół Mechanicznych nr 2 im. Tytusa Maksymiliana Hubera

w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

65.

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Leona Kruczkowskiego

w Olsztynie, woj. warmińsko-mazurskie

66

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Noblistów Polskich

Gryfino, woj. zachodniopomorskie

67.

Przedszkole Nr 16

w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

68.

Zespół Szkół nr 29

w Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie

69.

Centrum Edukacji Ogrodniczej

w Szczecinie, woj. zachodniopomorskie

70.

Przedszkole nr 16

w Gdańsku, woj. pomorskie

71.

Szkoła Podstawowa Nr 25

w Elblągu, woj. warmińsko-mazurskie

72.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1

w Elblągu, woj. warmińsko-mazurskie

73.

Szkoła Podstawowa im. Leona Wyczółkowskiego

w Kiełpinie, woj. kujawsko-pomorskie

74.

Zespół Szkół dla Dorosłych

w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

75.

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Żołnierzy Armii Krajowej

w Słupsku, woj. pomorskie

76.

Szkoła Podstawowa

w Sosnowie, woj. kujawsko-pomorskie

77.

Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży, Oddział Bydgoszcz

Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie

78.

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6

w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

79.

Zespół Szkół Chemicznych 

w Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie

80.

Zespół Szkół Nr 30

w Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie

81.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy „Okruszek”

w Kołobrzegu, woj. zachodniopomorskie

82.

Przedszkole nr 80 „Królestwo Maciusia”

w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

83.

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Marynarza Polskiego

w Damnicy, woj. pomorskie

84.

Zespół Placówek Edukacyjnych

w Olsztynie, woj. warmińsko-mazurskie

85.

Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych im. inż. Tadeusza Tańskiego

w Słupsku, woj. pomorskie

86.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisław Staszica

w Chełmnie, woj. kujawsko-pomorskie

87.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi  im. Mikołaja Kopernika 

w Sławęcinku, woj. kujawsko-pomorskie

88.

Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Fanianowie, woj. wielkopolskie

89.

Zespół Szkół nr 1

w Goleniowie, woj. zachodniopomorskie

90.

Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi

w Marzęcicach, woj. warmińsko-mazurskie

91.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bolesława Krzywoustego

w Białogardzie, woj. zachodniopomorskie

92.

Przedszkole Niepubliczne "Bajka"

w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

93.

Szkoła Podstawowa nr 65 im. Czesława Tańskiego

w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

94.

Szkoła Podstawowa

im. „Prymasa Tysiąclecia – Kardynała Stefana Wyszyńskiego”

w Lutowie, woj. kujawsko-pomorskie

95.

Centrum Edukacji Specjalnej

przy Środowiskowym Domu Samopomocy

w Olecku, woj. warmińsko-mazurskie

96.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

w Żninie, woj. kujawsko-pomorskie

97.

Zespół Szkół Nr 4 - Gimnazjum Nr 7 i  IV Liceum Ogólnokształcące

we Włocławku, woj. kujawsko-pomorskie

98.

Szkoła Podstawowa nr 36 z oddziałami gimnazjalnymi

w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

99.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa

w Nowym Dąbiu, woj. kujawsko-pomorskie

100.

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Kazimierza Wielkiego

w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

101.

Szkoła Podstawowa nr 14

w Szczecinie, woj. zachodniopomorskie

102.

Zespół Szkół w Barcinie

woj. kujawsko-pomorskie

103.

Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Sportowymi im. A. Mickiewicza

w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

104.

Zespół Szkół Nr 2 im. Ks. Warcisława IV

w Szczecinku, woj. zachodniopomorskie

105.

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2

im. Gen. Stanisława Maczka

w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

106.

Zespół Szkół Ogólnokształcących

w Kartuzach, woj. pomorskie

107.

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki

w Janowcu Wlkp., woj. kujawsko-pomorskie

108.

Szkoła Podstawowa

w Kozłowie, woj. warmińsko-mazurskie

109.

Zespół Szkół

w Łabiszynie, woj. kujawsko-pomorskie

110.

Szkoła Podstawowa nr 19

w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

111.

Szkoła Podstawowa nr 11 im. Pabla Nerudy

w Toruniu, woj. kujawsko-pomorskie

112.

Szkoła Podstawowa im. Mieszka I

w Drzonowie, woj. zachodniopomorskie

113.

Szkoła Podstawowa nr 12 im. Żwirki i Wigury

z Oddziałami Integracyjnymi i Gimnazjalnymi

w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

114.

Szkoła Podstawowa Nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi

w Szczecinie, woj. zachodniopomorskie

115.

Zespół Szkół nr 8

w Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie

116.

Szkoła Podstawowa nr 38

w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

117.

Szkoła Podstawowa

w Mikołajkach Pomorskich, woj. pomorskie

118.

Zespół Szkół Specjalnych nr 1

w Ciechocinku, woj. kujawsko-pomorskie

119.

Szkoła Podstawowa nr 2

w Tucholi, woj. kujawsko-pomorskie  

120.

Państwowy Zespół Szkół Muzycznych

im. Artura Rubinsteina

w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie