w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Ergometry
Absolwent naszego Ośrodka Krzysztof Pikulski, reprezentujący sekcję niepełnosprawnych LOTTO-Bydgostii wywalczył w węgierskim Gyor tytuł mistrza Europy w wiosłowaniu na ergometrze.

Dla słabo widzącego Pikulskiego, absolwenta Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr 1 im. L. Braille’a w Bydgoszczy był to debiut w tak poważnej imprezie. Startując przed rokiem w Szczecinie, również był najlepszy, lecz ze względu na brak międzynarodowych badań, sięgnął jedynie po tytuł mistrza Polski. Tym razem mając już międzynarodową klasyfikację medyczną mógł bez przeszkód rywalizować o tytuł mistrza Europy w kategorii LTA (ręce – tułów – nogi) i spisał się znakomicie. Wioślarz LOTTO-Bydgostii jako jedyny pokonał dystans 1000 m poniżej 3 minut (2.59,80) i wyprzedził ubiegłorocznego złotego medalistę Roberta Niesyczyńskiego z Salwatora Kraków aż o 10 sekund. Trzecie miejsce zajął Łotysz Andejs Kirins – 3.14.40. W tej samej kategorii 8 miejsce z czasem 6.23,60 zajął klubowy kolega Krzysztofa – Daniel Bojarek (także
absolwent „Louisa”, student Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego). Obu zawodników do imprezy przygotowywali: Tomasz Strychalski, trener LOTTO-Bydgostii i Kazimierz Fiut wychowawca internatu.
W zwodach startowała również Katarzyna Soczewka, współpracująca z trenerem Przemysławem Koneckim, także w kategorii LTA, broniła złotego medalu wywalczonego w Szczecinie. Tym razem dwie rywalki okazały się od niej lepsze. Triumfowała Rosjanka Walentina Zagot – 3.,44,00 przed Austriaczką Marią Dorn – 3.58,00. Soczewka uzyskała czas – 4.04,70.
Niepełnosprawnych wioślarzy Bydgostii w ostatnim dniu stycznia czeka jeszcze start w mistrzostwach Polski we Wrocławiu, natomiast Pikulski na przełomie lutego i marca stanie przed szansą zdobycia medalu mistrzostw świata, albowiem otrzymał zaproszenie do startu w Bostonie.